rada2A téli szünetben egy igazi téli sport egyik jellegzetes statisztikáját vettük kölcsön, hogy megvizsgáljuk a CFR ősszel lehetőséget kapott játékosainak hatékonyságát. A hokiban a +/- mutatónál azokat a szerzett és kapott gólokat könyvelik el az egyes játékosok neve mellett, amelyeknél az illető a jégen volt. Ezt tettük most mi is a focistákkal, és számunkra is teljesen váratlan győztes született.

A plusz-mínusz rangsor: 1. Rada +13 (24-11), 2. Gabionetta + 8 (15-7), 3. Ogbu +7 (13-6), 4. Felgueiras +6 (25-19), 5-7. Djokovic +5 (22-17), Muniru +5 (14-9) és Hora +5 (7-2), 8-9. Maah +4 (21-17) és Maftei +4 (11-7), 10-12. Camora +3 (27-24), Deac +3 (15-12) és Rui Pedro +3 (12-9), 13. Costea +2 (14-12), 14. Velayos -1 (14-15), 15. Tadé -2 (4-6), 16-17. Cadú -3 (16-19) és Piccolo – 3 (14-17), 18-19. Batin -4 (9-13) és Obiora -4 (8-12), 20. Voiculeţ -5 (4-9), 21. Sepsi -7 (1-8).
Az epizódszereplők mutatói: Mincă +1 (1-0), Kapetanosz 0 (2-2), Edimar 0 (0-0), Bradao -1 (0-1), Păun -1 (0-1), Stăncioiu -4 (1-5).

Ionuţ Rada ugyan csak az őszi játékidő alig több mint felében (932 perc az 1800-ból) volt a pályán, ám ezalatt esett a csapat góljainak 89 százaléka: 24 a 27-ből. Csak a Temesvár elleni 2-2 és a Pandurii elleni 1-1 maradt ki neki. Ami igazán megdöbbentő, hogy nélküle nem nyert meccset a csapat és a hiányában lejátszott időszak gólaránya: 3-13! Gabionetta elsősorban a szezon eleji két súlyos vereségből való kimaradásnak köszönheti a második helyét, Ogbu harmadik pozíciója pedig főként a Galac lemészárlásának eredménye – azt kivéve 11 meccsen 6-4 a mérlege. A csapatátlagot Camora tükrözi tökéletesen, hiszen az összes rúgott és kapott gólnál a pályán volt, egyetlen hiányzása a botoşani-i 0-0-ra esett.

Érdemes és érdekes összehasonlítani néhány poszton az egymást váltó játékosok szereplésével elért eredményeket is. Itt viszont kicsit változtattunk a módszertanon: az adott meccsek végeredményét vettük figyelembe, nem csak a játékos pályán töltött időszakát. Azokat a meccseket, ahol valaki negyedóránál kevesebbet szerepelt, nem számítottuk be.

Jobbhátvédben a Velayos–Maftei csere egyértelműen jótt tett a csapatnak, különösen ami a védekezés hatékonyságát illeti: a spanyollal átlagosan 48 percenként kapott gólt a csapat, a veterán Vasival viszont csak minden 107 percre esett egy beszedett találat. Ráadásul Maftei támadásban is hozzátett 1 gólt és 2 gólpasszt, míg Velayos semmit.

osszehasonlitas_jh

A belső védők esetében egyértelmű a helyzet: Radával ment, nélküle nem. Vele párban Cadú és Piccolo mérlege is pozitív, nélküle viszont nem tudott meccset nyerni a csapat. A Cadú–Piccolo páros egyetlen közös győzelme a Dinamo elleni meccs, amikor  Rada kiállítása miatt állt be az olasz, védeni az 1-0-t. A Liga 1-ben hibátlanul teljesített a Piccolo–Rada kettős, egyetlen vereségük a brassói kupameccs.

osszehasonlitas_kh

A két fiatal afrikai védekező középpályás szinte ugyanannyi időt volt a pályán: Obiora 806, Muniru 776 percet. Óriási azonban a különbség ha csapat hatékonyságát nézzük az adott mérkőzéseken: ugyanannyi kapott gól mellett a jóval kreatívabb és dinamikusabb Muniruval háromszor többet lőtt a csapat.

osszehasonlitas_vkp

A két nyáron beszerzett csatárnál népszerűtlenebb focistát nem nagyon tudunk a közelmúltból. Amikor egyszerre a pályán voltak, 8 meccs alatt csak háromszor tudott betalálni a csapat, ennél nagyobb kritika nincs. Különválasztva őket látszik, hogy Tadé volt az igazi fék (mind az öt 0-0 nagyrészében pályán volt), de Ogbu utolsó négy fellépésén sem tudott gólt lőnni a csapat. Nélkülük viszont elmaradtak a döntetlenek, és jobban hullottak a gólok: Batin 11 meccsének összgólaránya 20-18, Maah 14 találkozójának pedig 21-20.