A faviccet az különbözteti meg a többi vicctől, hogy a belőlük hiányzó csattanó a csattanó. Vagyis általában a csattanó hiánya jelenti a csattanót. Pár közismert faviccel biztosan tisztában vannak a T. Asztaltársak. Például melyik a legkisebb favicc? Még mag. Vagy a legöregebb? Már korhadt. Vagy a leggyakoribb? Reccs. Mármost ezt a „mocskos” posztot is könnyen el lehetne intézni egy faviccel, hiszen az ellenfél a Maccabi Tel Aviv, amely klub tudvalevőleg Izraelt képviseli az európai kupákban (ez is lehetne egy favicc), tehát önmagát adja a „Mocskos zsidók” kifejezés. Ez eltér József Áron szavaitól, akinek szájából állítólag szép volt az igaz. Mert nem szép ugyan, de igaz.
Feltevődik a kérdés, hogy mi folyikitt ?Már megint Ázsiában játszunkaz UEFA Bajnokok Ligájában ?Hát igen, mert így sorsoltak össze minket Izrael legpatinásabb csapatával, a két Ázsiai Bajnokok Ligája-győzelemmel is rendelkező sárga-feketékkel. Ezek a hivatalos klubszínek, még ha sokszor kék-sárgában is játszanak. Van egy söröm rá, hogy továbbjutásunk esetén a harmadik körben az APOEL Nikoszia lesz az ellenfelünk, hiszen a bentmaradó csapatok közül ők vannak a legközelebb Ázsiához. Aztán a csoportkörre már valahogy megérkezünk Európába is.
Annak rendje és módja szerint Dávid-csillagos logóval már 1906-ban megalakult Izrael legrégebbi, legnagyobb és legismertebb klubja, akkor még Ha Rishon Le Zion-Yaffo néven. Yaffo, azaz Jaffa, ahogyan mi ismerjük, Tel Aviv kikötővárosa. Az én földrajzinév-gyűjteményembe úgy került be, hogy gyermekkorom korábbi szakaszában még lehetett olyan narancsot kapni a kommunizmust lázasan építő Romániában, amelyen a Jaffa felirat virított. Három évvel az alapítást követően lett Maccabi a klub neve és átköltöztek Tel Avivba, amely város Izrael gazdasági, kulturális és társadalmi életének központja a mai napig, sokáig fővárosa is volt. Az idők során 23 bajnoki címet, 23 izraeli kupát és 6 szuper-, illetve ligakupát nyertek. A legutóbbit a napokban, a Bnei Yehuda 1-0 arányú legyőzésével.
A klub nevét a Makkabiták törzséről kapta, amely az ókorban egy fölöttébb harcos társaság volt és az élére állt a zsidók római hódítás elleni küzdelemnek. A klub önmagát is szimbólumként határozza meg, mégpedig a kitartás, a hűség, a győzniakarás szimbólumának. A tulajdonos a kanadai Mitchell Goldhar (a nemzetiségét háromból kitalálhatjátok), az ingatlanbizniszben érdekelt milliárdos. A klub elég markánsan jobboldali beállítottságú. Példájára majdnem minden jelentősebb izraeli városbana lakult Maccabi nevű sportklub. Nagy riválisuk a Hapoel Tel Aviv, amelynek s zurkolótáborára a baloldaliság jellemző. A két csapat összecsapásai mindig nagy figyelemnek örvendenek és nem egyszer szurkolói randalírozásba csapnak át.
Hazai mérkőzéseit a csapat jelenleg a Netanya-stadionban játssza (a Bloomfiled-stadiont ugyanis éppen átépítik), amelynek befogadóképessége 13000 fő. Jó hír, ha valaki menne, hogy a kapuk mögé nemkellbelépőtvásárolni, mertnincstribün.
A gárda edzője Vladimir Ivics. A 42 éves szerb mester a nagybecskereki Proleter, majd a Partizan Belgrád játékosa volt, megfordult a Bundesligában is, majd több görög csapatban játszott. Ott kezdett el edzősködni is. A jugoszláv, illetve szerb-montenegrói válogatottban 12-szer lépett pályára. 2018 óta irányítja a Maccabi szakmai munkáját. Alapcsapata a következő: Tenenbaum (brazil) – Kandil, Amador (portugál), Vaturi, Saborit (spanyol), Davidzada – Glazer, Peretz – Rikan – Cohen, Shechter.
A brazil kapuvédő kapcsán újra visszakanyarodhatunk a faviccekhez, mert a nevének jelentése fenyőfa. Bizonyos Beethoven nevű zeneszerző még dalt is írt róla. A székely bácsi mondja is majd szerdán: Makabbé, Fenyőfa !
Fenyőfa bekapja és aztán jöhet az APOEL Celtic, majd Európa.
9 hozzászólás @ A faviccektől Beethovenig
Pingback: A faviccektől Beethovenig | Zongoracipelő
Köszönjük Árpa az ellenfél terjedelmes bemutatását! Csak annyit, hogy nem mindig esik egybe egy ország földrajzi helyzete a FIFA kontinentális szövetségeinek kiterjedésével! Legelőször, ha jól emlékszem, Ausztrália kérte, hogy ő inkább egy másik kontinentális szövetséghez akar tartozni! Izraellel is ez a helyzet! A szovjet utódállamai pedig általában megörökölték az „anyaállam” UEFA-hoz való tartozását…
Izrael is tartozott Óceániához futballszakilag. Nyerte is a selejtezőt, de aztán a pótselejtezőn elvérzett Dél-Amerika képviselője ellen.
keg, nem olvastam tudatosan a cikkedet, legorgettemn gyorsan, ezt az elvezetet a vegere hagyom, mint a levesben a hust… eloszor inkabb irok a nyertes merkozes utan :)) orulok, hogy posztoltok egymas utan a papbacsival akit tisztelek, habar o ugy erzi, hogy a kritikusa vagyok. NEM
ARPA, udvozlunk mint poszt irot !!!! rendkivul szellemes bevezeto!!!!! gratula, oszinten mosolyogtam a hasonlatokon. az latszik, hogy KEG nek a baratja vagy :))))
Nekem mindig jólesett a szellemes kritika. Igazán jót mindig önmagamon tudok nevetni.
Nekunk igazan fekszik Azsia. Sot,lefekszik???
Köszönöm, hogy köszönitek Ez egy elég flúgos elő- és utóéletű poszt lett. Én magam azt a következtetést vontam le belőle, hogy még tanulnom kell a technikát, mert nem elég, hogy Word-ban megírom és aztán a szerkesztőkre bízzam :). Hamarabb megírtam, mint ahogy a sorsolás megtörtént, emiatt van tele APOEL-lel. Ez a tippem nem jött be, de a tippjeim többségére ez a jellemző.
No, mit szóltok, elég lesz ez az egy a továbbjutáshoz? Nem kellett volna még legalább egy, hogy nyugodtabban tudjunk aludni/ sörözni/ reménykedni ez alatt a 6 nap alatt???
Na most kell egy okos, kigondolt visszavágóm, amikor megnyílik az ellenfél, akkor lehessen bevágni egy gólt idegenben.
Most kell az a jól kigondolt DP-stratégia, amivel ki lehet verni a izraeli csapatot. (Szándékosan nem írtam zsidót, mert nem szeretnék senkit sem sérteni, néha úgy érzem, mintha a rosszindulatú hazai média az ungurok csapatáról beszél s nem a magyarok magyar megfelelőjét emlegeti. Tőrjön ki a nyelve, annak, aki ezt nem tiszteli!)
Tehát: kell egy gól idegenben, erre kell fókuszálni. Ez a cél!…
A szombati meccstől nem félek.