Szünetben még azt beszéltük McPásztorival, hogy neki kellene írnia ezt a posztot, mert ő jobban tudja ragozni a semmit. A meccs végén viszont még le sem tettem a fejhallgatót (a közvetítés legalább olyan szar volt, mint a meccs), amikor már messziről kiabálta, hogy mégse vállalja, mert az egyenlítő gólnál elfogyott nála a cérna. Nálam is, olyannyira, hogy még inni sem volt kedvünk.

Nem az az igazi baj, hogy a CFR nem tudta megverni az Astrát.
Nem az az igazi baj, hogy megint csak döntetlent játszott a csapat.
Nem az az igazi baj, hogy Culio az első, Hoban pedig a második félidőben játszott borzalmasan rosszul.
Nem az az igazi baj, hogy 1-0-nál megint fontosabb lett az előny megvédése, mint növelése.
Nem az az igazi baj, hogy megint a meccs végén kapott gólt a csapat.
Nem az az igazi baj, hogy tálcán kínálta fel a csapat a juhoknak a bajnoki címet.

Az az igazi baj, hogy Pet Rescue frusztrációi immár a csapat játékára is rányomják bélyegüket.
Az az igazi baj, hogy már kiismerték az ellenfelek a csapat játékát és az edzőnek 9 hónap után sincs B terve.
Az az igazi baj, hogy egy 8 védővel felálló vendégcsapat egy egész félidőt meg tud úszni kolozsvári kapura lövés nélkül.
Az az igazi baj, hogy megint képtelen volt 1-0-nál bevinni a csapat a döntő csapást.
Az az igazi baj, hogy hiába védekezik jól a csapat, ha az ellenfélnek egy pontrúgás is elég az egyenlítéshez.
Az az igazi baj, hogy 1-1 után összevissza rohangált az összes játékos a pályán, senkinek fogalma sem volt, most mit is kéne játszani.

Az az igazi baj, hogy az edző egy ilyen meccs után úgy érzi, jól játszott a csapata.
Az az igazi baj, hogy 4 hónap alatt sem tudta beépíteni a csapatba a télen drágán igazolt játékosokat.
Az az igazi baj, hogy az edzőnek fogalma sincs, mi a különbség az alapszakasz és a play-off között.
Az az igazi baj, hogy a klubvezetés képtelen felelősségre vonni az edzőt.
Az az igazi baj, hogy az edző képtelen az önkritikára és a változ(tat)ásra.
Az az igazi baj, hogy megint a szurkolók a hibásak a kudarcért.
Az az igazi baj, hogy már nem tudunk hinni Petrescunak és Petrescuban.

Így játszotok ti: Arlauskis 6 – Manea 5, Vinicius 6, Boli 6, Camora 6 – Hoban 4 (Costache, 84.) – Ioniţă 4 (Mailat, 86.), Djokovic 4 (félidőben Omrani 6), Culio 5, Deac 5 – Ţucudean 6.

Fotók: Riti József-Attila