Az ünnepek alatt jutott idő a statisztikák feldolgozására is, úgyhogy most végre jönnek a Vasutas őszi szezonjának számai és táblázatai. A fiúk közül Larie játszotta a legtöbbet (és az osztályzataink alapján a legjobban is), viszont a csapat Tiago Lopesszel a pályán volt a leghatékonyabb.

Az eredményeket elnézve a legfontosabb következtetés: míg Toni Conceicao alatt főleg hazai pályán gyűjtötte a pontokat a csapat, Miriuţă Lacival jóval pályafüggetlenebb lett az eredményesség. Az egész éves hazai veretlenség ugyan elúszott a Pandurii ellen, idegenben viszont minden meccsén lőtt gólt a CFR. Kapott gól nélkül tíz mérkőzést sikerült lehozni, ezeken egyenlő mértékben (5-5) osztozott meg Marc és Mincă

Eredmények: négyszer 1-1 és 1-0, háromszor 0-0, 2-0 és 1-2, kétszer 0-1 és 2-1, egyszer 1-3, 5-1, 5-0, 3-1 és 2-2.

A 26 meccsen összesen 30 játékos lépett pályára, és hosszú idő után először több volt köztük a romániai futballista (18), mint a légiós (12). Utóbbiak között 4 portugál, 3 horvát, 2-2 spanyol és francia, valamint 1 olasz szerepelt. Az előző szezonban még 16-13 volt az arány a külföldiek javára. A felnőtt keret tagjai közül Veres és Sârbu egyetlen percet sem játszott, bár többször is nevezték őket. A legtöbb időt Larie töltötte a pályán, aki csupán a vâlceai kupameccset hagyta ki. Camora esetében az augusztusi sérülése csökkentette jelentősen a mérkőzésszámot. A plusz-mínusz mutató alapján Túlóra Lopes volt a legnélkülözhetetlenebb, ami viszont igazán jó: néhány epizodista –1-étől eltekintve ebben a tekintetben nem volt lefelé csúnyán kilógó játékosa a csapatnak, mint például másfél éve Csanturia vagy Amadio.

Lecserélések: Juan Carlos 20, Bud 11, Păun 7, Filipe 6, Sorsa 5, Jakolis 5, Nouvier 5, Cristian 4, Negruţ 3, Omrani 2, Peteleu 2, Gomelt 2, Chiriţă 2, L. Rus 1, Tînc 1, Larie 1, A. Mureşan 1.
Becserélések: Omrani 9, Neagu 6, Nouvier 6, Negruţ 6, Păun 6, Chiriţă 5, Horj 5, A. Mureşan 4, Ene 4, Gomelt 3, Roman 3, Guima 3, Hodgyai 3, Peteleu 3, Bud 2, Tiago Lopes 2, Cristian 2, Tînc 2, Sorsa 1, Camora 1, Pintea 1, Juan Carlos 1.

A gólszerzők közül Cristi Bud toronymagasan kiemelkedik, 2016-ban összesen 20 gólt lőtt, ebből 16-ot a bajnokságban. Ezzel már 25 Liga 1-es gólja van a Vasutas színeiben, ha 2017-ben is tartani tudja ezt a hatékonyságot, veszélybe kerülhet Mihai Adam klubrekordja (44.) Ennek ellenére a gólok többségét a légiósok lőtték (22), a hazai játékos 16-ig jutottak.

A gólok megoszlásánál feltűnő, hogy a korábbiaknál jóval többet szerzett a meccsek elején a csapat, viszont az első félidő utolsó negyedórájában borzalmasan sokat kapott. A második félidők részeredménye (23-10) látványosan jobb az elsőkénél (15-13). A gólpasszoknál két olyan játékos áll az élen, akiknek a góljait viszont nagyon hiányoltuk: Nouvier és János Károly.

Góltípusok: akció 23, 11-es 7, szabadrúgás 4 (közvetlen 1, közvetett 3), szöglet 3, bedobás 1.
Jobb lábbal (18): Bud 7, Cristian 3, Petrucci 2, Gomelt 1, Jakolis 1, Filipe 1, Omrani 1, Larie 1, Juan Carlos 1.
Bal lábbal (12): Filipe 5, Omrani 3, Tiago Lopes 1, Bud 1, Sorsa 1, Roman 1.
Fejjel (8): Bud 5, Guima 1, Cristian 1, A. Mureşan 1.
Győztes gólok: Bud 3, Cristian 2, Omrani 2, Filipe 2, A. Mureşan 1, Larie 1, Juan Carlos 1.
Csereként beállt játékosok góljai: Omrani 2, Bud 1, Guima 1, A. Mureşan 1, Roman 1.
Kiharcolt 11-esek: Jakolis 2, Filipe 2, Bud 1, Omrani 1, Nouvier 1, Juan Carlos 1.
Kihagyott 11-esek: Petrucci 1 (+ a szétlövésekben Tiago Lopes 2, Bud 1, L. Rus 1).
Elkövetett 11-esek: Filipe 2, L. Rus 2, Peteleu 1, Horj 1, Tiago Lopes 1.
Kivédett 11-esek: Mincă (Săpunaru – Astra), Marc (Palic – Dinamo).
Kapott gólok típusa: akció 14, 11-esből 5, szabadrúgás 2 (közvetlen 1, közvetett 1), szöglet 1.

A kiállítások miatt a csapat négy részletben összesen 130 percet játszott emberhátrányban, de mindegyik ilyen időszakot sikerült megúsznia kapott gól nélkül. Emberelőnyben gyakorlatilag nem volt a CFR, az ellenfelek egyetlen piros lapját a 93. percben kapta Brînzan (Pandurii).

Eltiltások: Tiago Lopes 2 meccs, A. Mureşan 2 meccs, Omrani 2 meccs, Bud 2 meccs, Filipe 1 meccs, Nouvier 1 meccs, Horj 1 meccs, Ene 1 meccs

Az osztályzatok összesítésénél derült ki igazán, hogy mennyire megkavarta a keretet szeptember eleji jövés-menés: a 30 játékosnak csupán fele játszott értékelhető időt a mérkőzések legalább egyharmadán. Illetve ott van még Marc speciális esete, aki ugyan 12 meccsen védett, de ötször nem adtunk neki jegyet, mert nem volt védenivalója. Mincának ugyanakkor csupán egy ilyen meccse volt. Ezért gyakorlatilag két lista készült, az elsőn a rendszeresen játszók szerepelnek, ezen Larie hajszállal előzte meg Filipét. A másodikon az epizódszereplők mellett a szezon közben távozók vannak, itt azonban a mérkőzések alacsony száma miatt nem érdemes komoly következtetéseket levonni.

A rendszeresen játszók átlagai: 1. Larie 6,28 (25 meccs), 2. Filipe 6,26 (19), 3. Mincă 6,20 (10), 4. Camora 5,94 (17), 5. Bud 5,90 (21), 6. Horj 5,86 (15), 7. Sorsa 5,80 (10), 8. L. Rus 5,76 (17), 9. A. Mureşan 5,70 (17), 10. Tiago Lopes 5,66 (24), 11. Peteleu 5,62 (16), 12. Juan Carlos 5,54 (24), 13. Nouvier 5,15 (20), 14. Omrani 5,08 (13), 15. Păun 4,88 (18).

Az epizódszereplők átlagai: Vâtcă 6,66 (3), Marc és Jakolis 6,43 (7), Ene 6,00 (3), Roman 6,00 (2), Pintea 6,00 (1), Cristian 5,87 (8), Gomelt 5,57 (7), Neagu 5,40 (5), Petrucci 5,37 (8), Guima 5,33 (3), Chiriţă 5,20 (5), Negruţ 4,66 (6), Hodgyai 4,00 (2), Tînc 4,00 (1).