u_cfr_kupa_camora_gravenberchGonosz egy sport néha a foci, mert egyetlen igazán jól eltalált lövés többet érhet tucatnyi kísérletnél. Hiába volt a bajnoki városi derbyn is mindvégig a Vasutas az aktívabb csapat, körbelőtte a hazai kaput, majd Petrucci felelőtlensége és Jakolis hibája miatt először vesztett meccset az Arénában.

A két kolozsvári csapat igazából megismételte a két kupameccs óvatos fociját, bár ezúttal labdabirtoklásban egyértelműbb volt a CFR fölénye. Ebből viszont helyzet alig lett, az első félidő utolsó kapuralövése például a 17. percben volt. Csanturia próbált még kikunyerálni egy 11-est, de Rusandu rigó szimulásának minősítette az ügyet,  inkább volt büntető, mint nem…

A második félidőben annyit változott a helyzet, hogy a Vasutas töbször eljutott a lövésig, a pontosság viszont csapnivaló volt: kilencől kettő ment kapura, azok is távolról. Csanturia megint irtózatos fék volt a csapatjátékban, Deac pedig sokat akart, de semmi se jött be neki. A két fekete erőcsatár hiányában sokat a szokottnál többet járatta a földön a labdát a csapat, de labdabirtoklás növekedésével párhuzamosan a hatékonyság nullára csökkent.

Petrucci kiállítása teljesen váratlan volt, irtó nagy marhaság volt a visszarúgása, hiszen addig is csak az U tördelte a játékost (25-13 volt a szabálytalanságok száma), és rendre meg is kapta érte a sárgákat. Az emberhátrányt szinte meg se érezte a csapat, de hiába maradt támadásban, az U egyetlen épkézláb kontrájánál Jakolis hibázott, Morar pedig kegyetlenül beverte. A kupameccshez hasonlóan most is a passzívabb csapat nyert, 12-3-as lövési mutatóval (igaz, kapura már csak 3-2) nagyon idegesítő kikapni.

Amadio Gyakorlatilag munkanélküli volt, a gólról nem tehet.
Jakolis 5 Nem volt rossz, de a gól előtt a keresztlabdát, majd a szerelést is elvétette.
kicsi_sargalap Larie 6 Taktikai fault miatt kapott sárgát az első félidőben, a másodikban óvatosabban játszott.
Carp 6 Elfejelgetett mindent, ami feléje ment.
Camora 6 Az első félidőben az ő felén futott az összes komolyabb hazai támadás, csak szünet után tudott előre is menni.
kicsi_poroslap Petrucci 4 Kirúgta magát egy időre a csapatból, a játéka alapján nem fog hiányozni.
Muniru 6 Most is szinte minden párharcát megnyerte a középpályán.
Deac 5 Érződött rajta a sérülés, sokat próbálkozott, de sem beadásai, sem lövései nem voltak pontosak.
kicsi_sargalap kicsi_le Csanturia 4 Szerette a labdát, de semmi hasznosat nem kezdett vele.
kicsi_fel A 71. perctől Tiago Lopes 5. Alig jött be, emberhátrányba került a csapat, így sokat nem tudott segíteni.
kicsi_le Păun 6 Az első félidőben alig kapott labát, a másodikban viszont tőle indultak a csapat jobb támadásai.
kicsi_fel A 90. perctől Carter. Végre tétmeccsen is pályára léphetett, bár aligha így képzelte.
Jazvic 5 Elboldogult a számára szokatlan poszton, de négy lövéséből csak egy volt veszélyes.

Fotó: Riti József Attila