statisztikaA szokottnál valamivel hamarabb ért véget idén a Kolozsvári Vasutas őszi szezonja, mert a Liga idén nem hozott előre tavaszi meccseket, amit egyébként cseppet sem bánnunk. Úgyhogy a szokásos összegző statisztikai poszttal sem várunk karácsonyig, hanem máris tálaljuk a Tisztelt Asztaltársaságnak.

Meccsek

Négy sorozatban 25 meccset játszott az elmúlt közel öt hónapban a Vasutas, ezeken közel két pontos átlagot (1,88) hozott össze, igazából csak a főleg ifikkel megvívott Ligakupa-meccs rontja le a mérleget. A bajnokságban szerzett 34 pont az elmúlt tíz év harmadik legjobb félidei eredménye, ennél több csak 2007 (43) és 2011 őszén (36) volt, 2009-ben pedig szintén 34 jött össze. A szezon nagyrészében második volt a csapat, a 8. forduló óta folyamatosan tartja ezt a pozíciót. A legjobb helyezés a júliusi nyitómeccs utáni holtversenyes első volt, a legrosszabb pedig a harmadik és negyedik hét után elfoglalt 7. hely.

Érdemes kiemelni, hogy a CFR teljesítménye az előző szezonokhoz hasonlóan pályafüggetlen volt, a valamivel több kintről hozott pont a kupameccseknek köszönhető: ezeket mind idegenben játszotta a csapat, kétszer alacsonyabb osztályú ellenfél pályáján. Ugyanakkor a nagyarányú sikerek mind a Fellegváron születtek.
meccsek2014

Az eredmények között az 1-0-ás győzelem és a 0-0 volt a leggyakoribb, egyformán négyszer jöttek össze, ezt követi három darab 2-1-es siker. Két-két alkalommal volt 4-0, 4-1, 2-0, 0-1 vagy 0-2 a végeredmény, egyszer-egyszer pedig 4-3, 2-4, 1-1 és 1-2. Vert helyzetből négyszer is sikerült fordítani, kétszer a bajnokságban (Medgyes, Dinamo), kétszer pedig a kupában (Rapid, Mioveni). A vezetés megszerzés után viszont kétszer engedte ki a kezéből a győzelmet a csapat, a Concordia ellen 1-1, Brassóval 1-2 lett a vége.

tade2Gólok

A 38 gólon 14 kolozsvári és egy chiajnai focista osztott, azaz ismét szépen elosztották egymás közt a találatokat a fiúk. Ennek ellenére most volt egy kimagasló teljesítmény is, Tadé tucatnyi gólja előtt Kapetanosz volt az őszi idények rekordere, a görög két éve tízig jutott. A francia tank amúgy fél éve még teljesen hihetetlennek tűnő 14 KVSC-színekben szerzett góljával olyan légiósokat előzött meg, mint Fabbiani (12), Peralta (12), Diego Ruiz (12) vagy Culio (10), már csak Semedo (15), Didi (16), Traoré (19), Yssouf Koné (19), Kape (22) és Cadú (29) van előtte a klub örökranglistáján.

Gólszerzők: Tadé 12 (hármat 11-esből), Guima 4, Csanturia 4 (kettőt 11-esből), Doré 3, Ivanovszki 3, Deac 2, Jazvic 2, Costea 1, Negruţ 1, Christian 1 (11-es), Păun 1, Larie 1, Jakolis 1, Tiago Lopes 1, Dragarszki (Chiajna, öngól) 1.
Győztes gólok: Tadé 4, Guima 2, Ivanovszki 2, Larie 1, Tiago Lopes 1, Deac 1, Doré 1, Csanturia 1, Jazvic 1.
Gólpasszok: Camora 4, Ivanovszki 2, Szusics 2, Deac 2, Monroy 2, Tiago Lopes 2, Petrucci 2, Jaime 1, Guima 1, Christian 1, Larie 1, Carp 1, Jazvic 1.

A gólok közül 15-t jobb lábbal, 14-et ballal lőttek a fiúk, nyolcat pedig fejeltek, míg Dragarszki öngólja a testéről pattant be. A szokottnál nagyobb arányú az akciógólok száma (27), ehhez jön még 6 büntető, 3 szöglet utáni találat és két közvetett szabadrúgás. A kezdőjátékosok 32 gólt szereztek a csereként beállók hatot (Csanturia 2, Guima, Tiago Lopes, Tadé és Ivanovszki 1-1) – utóbbiak közül csak kettő esett bajnoki meccsen, három a Román Kupában, egy meg az Európa Ligában.

oranegyedek1oranegyedek2A legérdekesebb a gólok megoszlása, mert a félidők utolsó negyedórájában kimagaslóan hatékony volt a csapat, ami kiváló erőnlétet és mentális felkészítést tükröz. A legkorábbi gólt Dragarszkinak köszünhetjük Chiajnán (4. perc), a legkésőbbit pedig Tiago Lopesnek a városi derby ráadásának 4. percében. A legtöbb gólt, hármat, a 86. percben érte el a csapat, de a 6., 33., 37., 43., 44., 52., 67., 79., 81. és 90+1. percekben is két-két meccsen született KVSC-gól.

oranegyedek_kapott1oranegyedek_kapott2A kapott góloknál szinte azonos a megoszlás, több mint felét a félidők elején szerezték az ellenfelek, feltűnően sok a meccsek első 16 percében beszedett 6 találat. A legrosszabb perceink az 51. és a 81., két-két kapott góllal. Az ellenfelek góljai közül 12 született akcióból, 3-3 pedig büntetőből, szöglet nyomán és szabadrúgásból (2 közvetett, 1 közvetlen).

A 11-eseket az előző szezonhoz képest kiválóan rúgta a csapat, hétből csak egy maradt ki, az sem számított: Larie 4-0-ás vezetésnél hibázott a Ceahlăul ellen. Érdekesség, hogy a hét büntetőt hét különböző játékos harcolta ki: Ţârlea (Iaşi, Ligakupa), Guima (Ceahlăul), Deac (Medgyes), Monroy (Astra), Larie (Dinamo), Ivanovszki (Brassó) és Doré (Mioveni, kupa).

Az ellenfelek hét büntetőjéből viszont Szuper Márió négyet is kivédett, bár ebből csak a Pandurii elleni ért egyértelműen pontot a csapatnak – Medgyest anélkül is vertük, Vásárhelyen úgy is kikaptunk, a Rapid pedig begyötörte a kipattanót. A hét 11-esből csak egyet nem hátvéd hozott össze (Ivanovszki), kettő szárad Szusics lelkén, egyet-egyet követett el Joao Paolo, Camora, Larie és Rada.

Fegyelem

71 sárga és 3 piros lapot kaptak ősszel a CFR játékosai, utóbbi mindenképpen nagy előrelépés. Ezekkel összesen 8 meccsnyi eltiltást gyűjtött be a csapat, ebből Negruţ egymaga hármat a Steaua elleni kiállításért. Doré szintén piros lap, Szusics, Ivanovszki, Larie és Camora pedig 4-4 sárga miatt hagyott ki egy-egy meccset, utóbbi pedig a Jagodina ellen töltötte le az Inter ellen másfél éve kapott pirosa miatt járó nemzetközi eltiltását is. Ugyanígy, Rada majd jövőre nem játszhat az első európai kupameccsen, ha lesz olyan.

Emberhátrányban összesen 112 percet játszott a csapat, ezek részeredménye 0-2, mindkét gólt a Dinamo Minszk elleni visszavágón kapta. Emberelőnyben négy alkalommal, összesen 96 percet volt a CFR, és valamennyit kihasználta, ezen periódusok összesített eredménye 5-0.

Sárgalapok: Monroy 6, Camora 6, Larie 5, Ivanovszki 5, Szusics 4, Csanturia 4, Muniru 4, Rada 4, Tadé 4, Felgueiras 3, Tiago Lopes 3, Guima 3, Doré 3, Christian 3, Jakolis 2, Ene 2, Jazvic 2, Burcă 1, Jaime 1, Joao Paolo 1, Negruţ 1, Deac 1, Costea 1, Petrucci 1, Carp 1.
Kiállítások: Rada (piros lap ), Negruţ (piros lap), Doré (2 sárga).

rada_felgueirasJátékosok

Összesen 34 játékos szerepelt tétmeccsen ebben a félszezonban a CFR színeiben, de nyolcan (Vâtcă, R. Pop, Burcă, Joao Paolo, Provencio, Stana, Ţârlea, Codorean) csak a Ligakupa-meccsen játszottak, Ogbu pedig csupán a Jagodina elleni odavágón. Jaime, Ene, Carp és Veres csak beugróként kapott több meccsen is perceket, így elmondható, hogy az aktív rotáció 21 emberből állt. Ez a korábbi évekhez képest alacsony, és elsősorban a védelem állandóságának köszönhető, ráadásul ezt a csapatrészt a sérülések is elkerülték. A légiósok azonban a sok hazai fiatal kipróbálása ellenére is többségben voltak: 14 romániai focista mellett 6 portugál, 2-2 horvát és spanyol, valamint 1-1 boszniai, brazil, francia, ghánai, grúz, kongói, macedón, moldovai, nigériai és olasz lépett pályára.

Kapusok: Felgueiras 24 meccs / 2160 perc (24 kezdő), Vâtcă 1 / 90 (1 kezdő).
Védők: Larie 23 / 2070 (23 kezdő), Rada 23 / 2005 (23 kezdő), Szusics 22 / 1935 (22 kezdő, 1 lecserélés), Camora 22 / 1935 (21 kezdő, 1 beállás), Tiago Lopes 10 / 575 (5 kezdő, 5 beállás), Ene 3 / 270 (3 kezdő), Jaime 2 / 107 (1 kezdő, 1 beállás), R. Pop 1 / 90 (1 kezdő), Burcă 1 / 54 (1 kezdő, 1 lecserélés), Joao Paolo 1 / 36 (1 beállás).
Középpályások: Monroy 20 / 1784 (20 kezdő, 2 lecserélés), Christian 20 / 923 (9 kezdő, 5 lecserélés, 11 beállás), Muniru 18 / 1269 (15 kezdő, 4 lecserélés, 3 beállás), Deac 9 / 912 (9 kezdő, 4 lecserélés), Petrucci 7 / 521 (6 kezdő, 2 lecserélés, 1 beállás), Veres 3 / 126 (1 kezdő, 2 beállás), Carp 3 / 87 (3 beállás), Ţârlea 1 / 90 (1 kezdő), Provencio 1 / 73 (1 kezdő, 1 lecserélés), Stana 1 / 45 (1 beállás).
Támadók: Ivanovszki 18 / 1036 (10 kezdő, 2 lecserélés, 8 beállás), Costea 18 / 849 (10 kezdő, 9 lecserélés, 8 beállás), Jakolis 18 / 787 (10 kezdő, 10 lecserélés, 8 beállás), Tadé 17 / 1364 (16 kezdő, 5 lecserélés, 1 beállás), Guima 17 / 950 ( 11 kezdő, 8 lecserélés, 6 beállás), Jazvic 10 / 574 (7 kezdő, 4 lecserélés, 3 beállás), Doré 9 / 559 (5 kezdő, 3 lecserélés, 4 beállás), Csanturia 9 / 538 (6 kezdő, 5 lecserélés, 3 beállás), Negruţ 7 / 389 (6 kezdő, 5 lecserélés, 1 beállás), Păun 6 / 244 (3 kezdő, 2 lecserélés, 3 beállás), Ogbu 1 / 90 (1 kezdő), Codorean 1 / 90 (1 kezdő).

camora2Plusz-mínusz mutató

Idén nincsenek olyan kilengések, mint tavaly, elsősorban mert a védelem szinte minden meccsen azonos volt. A csapat +17-je fölé ezért éppen a Ligakupát kihagyó védők és kapus került, Larie pechje, hogy pont a CSMS Iaşi elleni 4-0-ás bajnoki meccsen volt eltiltva. A támadóknál pedig látszanak a rövidebb pályán töltött idők, amit náluk feltűnő, hogy Costea és Petrucci játékideje alatt kevés gólt kapott a csapat.

Plusz/mínusz: 1. Felgueiras, Camora +19 (36-17), 3. Rada +19 (34-15), 4. Szusics +19 (33-14), 5. Monroy +16 (30-14), 6. Larie +15 (32-17), 7. Tadé +13 (26-13), 8. Ivanovszki +13 (20-7), 9. Muniru +10 (21-11), 10. Costea +10 (14-4), 11. Deac +8 (15-7), 12. Petrucci +7 (10-3), 13. Csanturia +5 (11-6), 14. Doré +5 (10-5), 15. Carp +5 (5-0), 16. Tiago Lopes +4 (10-6), 17. Ene +4 (8-4), 18. Guima +3 (14-11), 19. Christian +3 (13-10), 20. Jazvic +3 (7-4), 21. Negruţ +3 (5-2), 22. Veres 0 (4-4), 23. Burcă 0 (2-2), 24. Ogbu 0 (0-0), 25. Păun -1 (5-6), 26. Provencio -1 (2-3), 27. Vâtcă, Jaime, R. Pop, Ţârlea, Codorean -2 (2-4), 32. Joao Paolo, Stana -2 (0-2), 34. Jakolis -3 (6-9).