Hétfő este a CFR (a jelenlegi vezetés alatt nehezemre esik KVSC-nek vagy Vasutasnak nevezni a klubot) elkezdi 22. szezonját a román élvonalban. Egy új tulajdonossal, amelyről azt sem tudjuk, kicsoda-micsoda, új mezben (a 110. évforduló rányomtatása telitalálat), egy akarnok új edzővel és 60 százalékban kicserélt kerettel. Egy olyan pályán, ahol nem sok babér termett eddig a csapatnak.
A CFR örökmérlege a Liga 1-ben
21 szezon, 57 ellenfél
Örökmérleg: 720 296 204 220 944-838 796
Legtöbb meccs: Ricardo Cadú 202
Legtöbb gól: Mihai Adam 47
Legtöbb meccses edző: dr. Constantin Rădulescu 154
Legnagyobb győzelem: 7-0 a Resicabányai CSM ellen, 1947 szeptember 7.
Legsúlyosabb vereség: 2-12 a Rapid ellen, 1949 március 20.
Három bajnoki cím (2008, 2010, 2012), két bronzérem (2007, 2015)
A sorsolás óta azon agyalok, hogy a közelmúlt másik mindent megváltoztatni akaró (egy aztán egy hónap alatt megbukó) fellegvári edzője, Rednic is pont Botoşani-ban fogta ki és rontotta el a bemutatkozását. Pet Rescue ugyan próbál előre magyarázkodni, mondván, hogy az összeszokottabb hazaiak az esélyesek, de ez elég szánalmas duma. Olyan tudású, tapasztalatú és mélységű keretet kapott a keze alá, amilyenről Andone óta egyetlen CFR-edző sem álmodhatott, kötelessége megmutatni, hogy megéri a pénzét. Ezzel a csapattal minden második helynél rosszabb eredmény bukás.
Mert igaz ugyan, hogy az új fiúknak össze kell szokniuk, de mivel az érkezők többsége (néha túlságosan is) tapasztalt játékos, ez megkönnyíti dolgot. És a tavalyi csapat gerince (Mincă–Horj/Mureşan–Camora–Deac–Omrani) is a rendelkezésére áll. A nyomás nem a játékosokon, hanem az edzőn van, ha képtelen kezelni, akkor mehet vissza a sivatagba. Mert az ellenfél ugyan idegenben mumus, viszont tényleg gyengébb csapat. Főleg az edzőváltás miatt: Grozavut kirúgniuk óriási hiba volt, annál nagyobb csak a Ceahlăullal kétszer is kieső Costel Enache szerződtetése.
CFR vs Botoşani 10 6 1 3 20-11
CFR vs Botoşani idegenben 5 1 1 3 3-9
CFR vs Enache 4 3 1 0 9-5
Petrescu vs Botoşani első meccs következik
Petrescu vs Enache első meccs következik
A CFR kezdőjét nagy vonalakban az utolsó edzőmeccs alapján tudjuk megtippelni, igazából egy kérdéses poszt van: Hoban mellett ki lesz a másik belső középpályás? Nistort nagyon akart Pet Rescue, viszont túl későn jött. Mureşannal pedig túl defenzív lenne a csapat.
Ilyesféle kezdőkre számítunk
Botosani: Pap – Unguruşan, Miron, Tincu, Muşat – Târşa, Bordeianu – Golofca, Roman, Serediuc – Ciaccheri.
CFR: Mincă – Manea, Vinicius, Horj, Camora – Deac, Hoban, Nistor, Nouvier – Omrani, Bokila.
31 hozzászólás @ Rednic-szindróma az első meccs előtt
Pingback: Rednic-szindróma az első meccs előtt | Zongoracipelő
Szerintem szoros meccsen sikerül kicsikarni egy győzelmet. Amúgy ez a Pap, a Botosani kapusa magyar?
Bárki, vagy bárkik is vezessék ezt a klubot, nekem (és lehet, rajtam kívül másoknak is) mindig KVSC, vagy Vasutas marad! A lelkemben sosem lesz CFR! És ezzel nem akarok megsérteni senkit, főleg nem Mikit…!!!
Tamás Asztaltárs egy vagy két poszttal ezelőtt kérdezte, hogy szerintünk milyen kezdő lesz az első meccsen. Akkor nem volt időm végiggondolni, de azóta igen. Hogy mi jár Pet Rescue fejében azt nem tudom, de én így közelíteném meg a meccset.
A Botos Sanyi ellen én egy labdabiztos, jó pesszképességű középpályát tennék fel, igazi vkp. nélkül. Nemigen kell túlbiztosítani semmit, nem egy labdazsonglőr ellenfelünk lesz, szóval dominálnunk kell és relatíve korán labdát szerezni (ez persze a szezon elején egyáltalán nem könnyű, még nem vagyunk játékban).
Felállás: Papíron 4-5-1, a valóságban inkább 4-4-2 att.
Kapus: Minca
Hátsó négyes: Camora, Balics, Horj, Manea (nem tudom, hogy milyen gyors Luchin Horjhoz képest. Ha elég gyors kezdhet helyette)
Középpálya: Nouvier, Nistor, Culio, Deac, Moutinho (5 középpályással könnyű labdát tartani, létszámfölényes helyzeteket kialakítani a támadóharmadban és nyomás alatt tartani az ellenfelet, ugyanakkor a középpályáról bárki befuthat ,,csatárnak” az üres területekre, lévén, hogy az 5 játékosból 3.5 tud lőni)
Csatár: Omrani (ismeri a közeget, nem új neki semmi, ráadásul Deac-kal és Nouvier-val tavaly is együtt játszott).
Ez a formáció átalakítható bármivé egyetlen cserével, 3-5-2-től, 4-3-3-ig.
(Petrescu biztosan nem így fog kezdeni. 🙂 )
Köszönöm a válaszod. Egyébként nem tartom hülyeségnek ezt a 4-5-1-es opciót. 🙂
S jó kezdő is lenne ugyanakkor. Tartalmaz ‘régi’ játékosokat is,s vannak újak is . Légyen így! 😉
Én nem kockáztatnák sokat, csak annyit, amennyi szükséges. Az én kezdőm ez lenne: Minca – Manea, Vinicius, Horj, Camora – Nouvier, Deac, Hoban, Paun – Bokila, Omrani. Se Luchin-al, se Muresan-nal nem kezdenék, inkább Vinicius, aki jobb mindkettőjük életét szerintem. Manea ( U21 ) maradna a fiatal nálam, mert ezen a poszton nem akkora rizikó, mint támadásban, de adnák mellé egy futógépet, aki segítsen neki védekezésben. Hoban mellé Deac-ot tenném, ismerik is egymást a válogatottból, Deac nagyon jól tud védekezni is, a futóteljesítményével nem lehet gond, de szélsőként már nem olyan robbanékony. Paun azért kerülne nálam a saját posztjára, mert Camora megoldja egyedül, de ha kell, ott van Hoban. A másik oldalon Manea segítségére meg marad két fúrógép, Nouvier és Deac. Mindkét szélsőnk gyors és képes jól beadni is, akár a csatárok nak, akár előkészíthet az érkező Deac-nak és Hoban-nak. Így védekezni is jól tudunk, kontrákra ott a két szélső, s támadásban sem lehetünk rosszak. Második félidőben betenném Culio-t és Moutinho-t és Írjon Vera-t, hogy gyűlnek a perceik, persze ha vezetünk kettővel. De nem tudom, hogy miért félünk. Évek óta a legjobb keret áll rendelkezésre, senkinek nincs 3 ennyire jó erőcentere, senkinek nincs ilyen középpályája, mint nekünk, senkinek nincs ilyen erős védelme, mint nekünk ( a fcsb-nek két belső védője van, Bl-ben is kell játszania ), ha itt lenne Tiago Lopes is, akkor csak annyi bajunk lenne, hogy ki játszik U21-ben.
A csapategység a legfontosabb,hiszen láttunk már csatárt védekezni,vagy védőt támadni.Igazából lényegtelen ezen a szinten,hogy ki hol bukkan fel,ha az összetartás megvan a csapatrészek között,akkor minden fog klappolni.Ez a rengeteg szám és variáció csak a statikus gombfociban játszik,úgyhogy hamarosan kiderül,hogy beépíthetők az új igazolások vagy sem.Minden esetre Nascimento teszi a dolgát új csapatában is,ami csak Petrescut érheti meglepetésként.
Nascimento szerintem jobb, hogy a Dinamo-nál kötött ki, a mi csapatunkban nem lett volna kezdő, elestünk a profit bevételtől, de helyette kaptunk egy érett játékost, akit csak az araboknál tudunk értékesíteni, ha lehet értékesíteni egyáltalán őt. Ez van. Nascimento egy olyan játékos, mint Rui Pedro, akinek a fejlődése leragadt egy szinten, innen már nem tud tovább fejlődni. Itt agyban döl el az egész, évekkel ezelött olyan játékosokkal játszodtak együtt, akik ma világsztárok, ők meg Liga 1, mert nem harcoltak. Ezt ők elfogadták és ezen a szinten próbálják megkeresni a kenyerüket.
,,Ez a rengeteg szám és variáció csak a statikus gombfociban játszik”
Nem is értem a világ legjobb edzői miért tartják fontosnak, hogy 3-5-2 vagy 4-2-3-1. valamiért mégis számít nekik. Biztos nem értenek hozzá.
Azért ne akarjunk párhuzamot vonni a világ legerősebb bajnokságai és a Liga 1 között, a világ legjobb játékosai és edzői és a Liga 1 játékosai és edzői között. Azért, mert ott működnek ezek, nem jelenti azt, hogy itt olcsó, képzetlen játékosokkal ez kialakítható. Azért nem a világ legerősebb bajnokságaiból igazoltunk na ( Segunda Liga kiesője ), nem kérhetünk ezektől a játékosoktól és edzőtől olyant, amire nem képes/ek.
A világ legjobb edzőiről elsőre nekem is ez ugrott be 🙂
Janec: Értem, tehát van olyan liga ahol működnek ,,ezek”.
Figyelembe véve, hogy a világ összes edzője, minden ligában felállásokat követ, az angol nyolcadosztályig, el kellene dönteni, hogy mely ligákban vannak azok a buta edzők, akik rosszul csinálják, mert az ő ligájukban már nem működik.
A kérdesem tehát az, hogy meddig működnek ezek? Csak a topligákban (Eng, Esp, Ger, Ita) működnek a formációk, vagy még beleférnek az oroszok,franciák, portugálok is? Mehetünk lejjebb is? Görögök, horvátok stb. ? Meddig működnek a formációk?
Artex: Az tény, hogy nincsenek olyan játékosaink, mint az Arsenalnak, de mi nem is Evertonok és Manchester Unitedek ellen játszunk hétről-hétre. És az edző(in)k, egytől-egyig hisznek a felállásokban. Mindegyik. Ha jó keretük van profi játékosokkal akkor is, ha rossz keretük van félprofi játékosokkal (Santa Coloma), akkor is. Ha ez az egész formáció csak egy berögzült humbuk a román ligában, hogy létezik, hogy csak két KVSC-s blogolvasó jött rá, és senki más azok közül akik hatszámjegyű eurót keresnek évente a focival? Ennyivel jobban ért Ön a labdarúgáshoz, mint például Miriuta, vagy Thomas Doll? Gondolt már legalább tanácsadói karrierre? Teljesen komolyan kérdezem. Amit Ön mond, ha bizonyítást nyer persze, megreformálná a futballt. A kelet-európai labdarúgást minimum. Ha viszont nincs igaza, és nem tudja alátámasztani, vagy bizonyítani, akkor a világ legnagyobb hülyesége, hasonlatos ahhoz, hogy a Föld lapos. Szóval ha ezt a forradalmi gondolatot komolyan gondolja, akkor már csak bizonyítani kell és a nevét egy lapon fogják emlegetni Herreráéval, vagy Ancelottiéval.
Amit Ön mond ugyanis, az nem kevesebb, mint hogy Antonio Conte nem tudná edzeni a KVSC-t. Ha Romániában, ilyen alacsony szinten nem működnek a formációk, akkor Conte, aki csak taktikai előnyök kicsikarásával tud nyerni, mert nem igazán jó motivátor, a Liga 1-ben el lenne veszve. Gondolja meg Artex úr, a Chelsea-vel és Juventusszal két topligát megnyerő Conte valóban egy ,,futottak még” edző lenne a Liga 1-ben?
Azért kissé legyünk tapintatosak egymással!
Artex és Janec! Csabának igaza van! Bármilyen taktikai formáció játszható, bármilyen edzővel, bármilyen játékossal (még a magyar bajnokságokban is, bocs, de lehet, ez kivétel, mert olyan alacsony a szint)! Legfeljebb a különbségek a kivitelezésben, a játék minőségében mutatkoznak meg, stb! Ezért szerepel mondjuk az egyik csapat a megyeiben, a másik meg az első osztályban, az egyik az angol ligában, a másik a románban! De azt nem lehet mondani, hogy a román csapatok bármire is képtelenek lennének, mondjuk az angolokkal szemben! Csak egy teljesen más szinten! Tehát, példaként, mondjuk a 4-5-1-t ugyanúgy tudja játszatni pl. Suciu a Székelyekkel, mint Conte a Chelsea-val, csak teljesen más színvonalon, más minőségben…
Nos a helyzet az, hogy a különböző hadrendek, felállások a csapatjáték megszervezésének a kellékei, mondhatni alapjai. Magyarán stratégia elgondolások arról, hogy hogyan tud egy csapat előnyt szerezni, vagy hátrányt kiküszöbölni pusztán a játékosok egymáshoz viszonyított elhelyezkedéséből. Nevezzük ezt az egyszerűség kedvéért csapatszerkezetnek. Lényeges, hogy önmagában a csapatszerkezet nem tudja ellensúlyozni a játékosok egyéni tudás és edzettségi szintje közötti különbséget. Ezért van az, hogy harmadosztályú csapat csak elvétve tud a kupában legyőzni egy elsőosztályút. De egy gyengébb csapat pusztán a jól szervezettségének köszönhetően képes lehet elég jelentős részét kiküszöbölni a csapatot alkotó játékosok egyéni képességbeli hiányainak. Sőt olykor-olykor még arra is képesek lehetnek, hogy egy lényegesen jobb erőkből álló csapatot is legyőzzenek. Bár ez olyan ritka, mint mondjuk az, hogy Andorra legyőzi Magyarországot. Az esetek többségében azonban egy jó és egy gyenge csapat között meccsen a jó fog győzni, hiába a remek taktika, ami ebben az esetben arra lehet legfeljebb jó, hogy egy 15-0-ás kiütést mondjuk 6-0-ra szelídítsen. (De arra igenis alkalmas!) A labdarúgás stratégiai alapvetéseiről komoly szakírók egész könyveket írtak már, tehát ma már nehezen lehet feltalálni a spanyol viaszt. A foci ugyanakkor nem véletlenül hierarchikusan szerveződő sportág. Egy olyan bajnokságnak nem lenne sok értelme, ahol az ügyesebb játékosokból álló csapat 10-0-val küldi haza a gyengébbet, ha formán kívül játszik és mindenki másnapos mint az állat. Egyenlő, vagy legalábbis hasonló erők küzdelménél ugyanakkor döntő tényezővé válhat egy jól választott stratégia. Ebből a szempontból közömbös, hogy éppen melyik bajnokságról beszélünk, a feröeri negyed osztályban is eldöntheti egy rangadót a jól megválasztott taktika. Más kérdés, hogy önmagában a jól megválasztott taktika, felállás nem garantálja a győzelmet feltétlenül. Egész egyszerűen azért, mert egy foci meccs túl sok ismeretlenes egyenlet ahhoz, hogy mindent milliméterre ki lehessen számolni (elég ugye a játékvezetők ténykedését említeni). Ugyanakkor a stratégiai alapvetéseket teljesen figyelmen kívül hagyni is botorság volna, hiszen maximalizálni lehet a taktikával -ebbe nyilván nem csupán a felállás tartozik bele, hanem más is – a nyerési esélyeket. Mivel a labdarúgás a világ egyik legjobban jövedelmező üzletága lett, ezért nem véletlen, hogy tudományos igényességgel kutatják az emberek az optimális győzelmi stratégiát, edzés módszert stb. A foci annyira túlnőtt egy egyszerű sportág keretein, hogy ma már a világ első, másod és harmadvonala sem engedheti meg azt a luxust, hogy eltekintsen a rendelkezésre álló stratégia, tudományos ismeretanyagtól. Kezdve a stratégiai alapvetéstől egészen a játékosok edzésmunkáját számszerűsítő statisztikai adatokig. Mert ott tartunk, hogy nem mindegy, hogy edzés után mit mér egy játékosnál a pulzusmérő. 🙂
Rendben KEG! Ez így frappáns!!
Szerintem holnap a végletekkel kell számítsunk, vagy egy 0-3 ( 4, 5 ) erőfoci ( sokkal erősebb keret ) vagy egy 1-0 a sok hiba miatt. Az egyértelmű, hogy mi győzelemre játszunk ezzel a kerettel, ha Pet Rescue nem is meri kimondani, a kisebb csapatokat ezzel a kerettel be kell darálnunk
A tegnapi sajtotjekoztatoig haragudtam ratok, hogy CSAK kritizaljatok az uj befektetot vagy mi a csuda o, es Petrescut ugyszinten. Gondoltam magamba, milyen gyarlo az ember. Csodeljaras, penztelenseg stb utan jon egy valaki es penzt pumbal a csapatba. Erre ti csak szeditek a fejet, fejeiket (tudom, Laci kirugasa volt a fo ok).
Na de a tegnap a sajtotajekoztaton ahogy Petrescu beszelt az valami szegyen, nalm is kiborul a bili. Mintha azt magyarazta volna, miert is fog kiesni a csapat az A ligabol, es miert nem o lesz hibas…..
Egyszer elmentem egy ugyvedhez, hogy valami ugyben segitsen. Elkeszitette a vedelmet szamomra ugy, hogy neki semmi baja ne essen, vagyis ha veszit is o fedve legyen elottem. Persze elvesztettem az ugyet (egy masik ugyveddel viszont megnyertem). Ilyen semmirekellonek nez ki ez a Petrescu, de remeljuk, hogy a sunyi agya mogott valami focitudomany is meghuzodik ami pont nalunk fog elojonni 🙂
Ez gyors volt, bedaráljuk őket
Nem akartam szólni de ez a mai produkció elég halvány volt. Itt nem az összeszokáson múlott.
Az volt, nagyon gyenge eresztés.
Öregek, nem tudnak futni.
A huncut bukaresti biró meg kiállitotta az egyetlen éppkézláb játékosunkat.
Ez igy nem fog műkődni.
Idióta Omrani már az előtte jóval kiállíttatta magát egy páros lábas, talpas becsúszással, nem sok hiányzott, hogy kettőbe törjön egy karriert, szerintem rászóltak a bíróra, hogy azt elnézte, és azért adta a 2. sárgát.
Amúgy szerintem hozzuk vissza a 10 évvel ezelőtti csapatot, simán nyernénk a bajnokságot, Culio 40 évesen is jobban szaladt a meccs végén is a többi 20 játékosnál, még úgy is, hogy végig rugdosták.
Ennek nem sok köze van a valósághoz. Egy lábas becsúszás volt, úgy, hogy hátulról lökték, A gólt Culio-ról fejelték, jó srác, mindig is az volt, de az idő eltelt, Róma verése szép volt, de az a csapat amelyik megverte az MU-t sokkal jobb csapat volt, minden téren.
Szóval gyors, fiatal csapatra van szükség, nem old boys-ra. Ez a Petrescu fazon meg nem edző materia.
Ez igy igaz,lokes az volt,de Omrani is nyujtogatta rendesen a labat.Siman eltorhetett volna az ellenfel bokaja.Nem ertettem ,miert vot olyan ideges,egesz vegig vitatkozott a biroval,ellenfelel.Kar hogy nem jatszik,egyik legjobb volt tolunk.
Ki lehetett birni ezt a meccset,Lássuk milyen lessz a szombati.
Technikai problémám miatt csak így tudom küldeni a tippverseny értékelését.
1.forduló:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166030
2. forduló (július 21-24.)
Craiova — Chiajna
Dinamo — Botoșani
KVSC — Viitorul
Poli Iași — Gaz Metan
Sepsi OSK — Juventus
Temesvár — FCSB
Voluntari — Astra
ohchie
2. forduló (július 21-24.)
Craiova — Chiajna 3-2
Dinamo — Botoșani 0-1
KVSC — Viitorul 3-2
Poli Iași — Gaz Metan 4-4
Sepsi OSK — Juventus 0-0
Temesvár — FCSB 1-2
Voluntari — Astra 4-3
2. forduló (július 21-24.)
Craiova — Chiajna 3-0
Dinamo — Botoșani 3-0
KVSC — Viitorul 2-0
Poli Iași — Gaz Metan 0-1
Sepsi OSK — Juventus 1-1
Temesvár — FCSB 1-0
Voluntari — Astra 3-0
forduló (július 21-24.)
Craiova — Chiajna 3-1
Dinamo — Botoșani 2-0
KVSC — Viitorul 1-0
Poli Iași — Gaz Metan 0-1
Sepsi OSK — Juventus 2-1
Temesvár — FCSB 1-1
Voluntari — Astra 1-2
Craiova — Chiajna 3-1
Dinamo — Botoșani 0-0
KVSC — Viitorul 2-1
Poli Iași — Gaz Metan 0-0
Sepsi OSK — Juventus 1-0
Temesvár — FCSB 2-2
Voluntari — Astra 2-0