Szokás szerint összeszedtük a Vasutas statisztikáit a 20106/2017-es szezonban, amelyet kilenc év után végre edzőváltás nélkül hozott le a klub. Zanzásítva: Larie játszott a legtöbbet, Bud tavaszi gól nélkül is házi gólkirály lett, Nouvier adta a legtöbb gólpasszt, Túlóra Lopes kapta a legtöbb lapot, de közben Mincával együtt övé a legjobb plusz-mínusz mutató is.

Meccsek: az alapszakaszra sok rossz szavunk nem lehet, az viszont nagyon dühítő, hogy a kupákban egyetlen vereség sem volt, 11-esekkel mégis elbukott két negyeddöntőt a csapat. A play-off végére elfogyott a motiváció, de a negyedik helyet a legtöbben simán elfogadtuk volna a szezon előtt.

Eredmények: hatszor 1-0 és 0-0, ötször 1-1, négyszer 2-0 és 2-1, háromszor 1-2 és 0-1, kétszer 0-2 és 0-3, egyszer 1-3, 5-1, 5-0, 3-1, 2-2, 3-2 és 4-1.

Több mint egy évtized után először több romániai játékos (21), mint idegenlégiós (12) játszott a csapatban, és ez a gólokban is meglátszott: a hazaiak 28-at, a külföldiek „csak” 26-ot lőttek. A tucatnyi légiós öt országból került ki: 4 portugál, 3 horvát, 2-2 spanyol és francia, valamint egy olasz lépett pályára, a negyedik horvát (Spehar) egy percet sem kapott. Az őszi 30 játékosból tavasszal csak 20-an játszottak, a menet közben eligazoló 7 focistán (Petrucci, Jakolis, Cristian, Guima, Hodgyai, Ene, Negruţ) kívül Neagu, Tînc és Pintea nem kapott lehetőséget. A télen érkező Deac és Antal mellett Sîrbu is csak a tavaszi szezonban játszott. A legtöbbet idén is Larie töltötte a pályán, aki 40 teljes meccs és egy sérülés miatti lecserelés mellett csak a vâlceai kupameccset hagyta ki. Az abszolút epizodista pedig Pintea volt.

Góltípusok: akcióból 37, 11-esből 7, szabadrúgásból 5 (közvetlen 2, közvetett 3), szöglet után 4, bedobás után 1.
Jobb lábbal: Bud 7, Păun 3, Cristian 3, Deac 3, Larie 2, Petrucci 2, Gomelt 1, Jakolis 1, Filipe 1, Omrani 1, Juan Carlos 1, Sorsa 1.
Bal lábbal: Filipe 5, Omrani 3, Deac 3, Tiago Lopes 1, Bud 1, Sorsa 1, Roman 1, Peteleu 1, Gomelt 1.
Fejesgól: Bud 5, Omrani 2, Guima 1, Cristian 1, A. Mureşan 1, Păun 1.
Győztes gólok: Bud 3, Omrani 3, Deac 2, Păun 2, Cristian 2, Filipe 2, A. Mureşan 1, Larie 1, Juan Carlos 1, Sorsa 1, Peteleu 1.
Cserejátékosok góljai: Omrani 2, Bud 1, Guima 1, Mureşan 1, Roman 1, Păun 1, Sorsa 1, Peteleu 1
Gólpasszok: Nouvier 5, Omrani 4, Juan Carlos 4, Tiago Lopes 4, Deac 3, Filipe 3, Sorsa 2, Camora 2, Gomelt 2, Larie 2, Bud 2, L. Rus 2, Jakolis 1, Păun 1, Negruţ 1, Peteleu 1
Kiharcolt 11-esek: Omrani 2, Jakolis 2, Filipe 2, Bud 1, Nouvier 1, Juan Carlos 1, Larie 1.
Kihagyott 11-esek: Petrucci 1, Filipe 1, Antal 1 (szétlövésben Tiago Lopes 2, Bud 1, L. Rus 1, Larie 1, Deac 1).
Elkövetett 11-esek: Filipe 2, Rus 2, Horj 2, Peteleu 1, T. Lopes 1, Camora 1, Mureşan 1, Larie 1.
Kivédett 11-esek: Mincă 1 (Săpunaru – Astra), Marc 1 (Palic – Dinamo)
Kapott gólok típusa: akcióból 24, 11-esből 9, közvetlen szabadrúgásból 3, szöglet után 2,  közvetett szabadrúgásból 1.

A hét kiállítás előrelépés a korábbi évekhez képest, főleg, hogy csak egy volt direkt piroslap (A. Mureşan ősszel a Craiova ellen), a többi második sárga. A 134 perc emberhátrányt pedig lehozta kapott gól nélkül a csapat. A CFR ellenfeleinél 4 kiállítás volt, de ebből csak kettő a hosszabbításpercekben volt. Igazi emberelőny csak a juhok elleni ködbeveszett meccsen és a temesvári kupameccsen volt, összesen 99 percig, 1-0-ás részeredménnyel.

Tavaszi játékidők:

Kapusok: Mincă 12 meccs / 1110 perc, Marc 3 / 270, Vâtcă 1 / 90.
Hátvédek: Larie 16 / 1470, Tiago Lopes 14 / 1245, Camora 12 / 1110, Horj 10 / 843, A. Mureşan 9 / 725, Peteleu 7 / 510.
Középpályások: Deac   15 / 1271, Gomelt 14 / 1089, Nouvier 14 / 980, L. Rus 11 / 708, Filipe 10 / 454, Juan Carlos 5 / 255, Sîrbu 3 / 93.
Támadók: Omrani 16 / 1333, Păun 14 / 1063, Bud 12 / 685, Sorsa 12 / 486, Antal 7 / 180, Roman 7 / 160, Chiriţă 1 / 31.

Lecserélések: Juan Carlos 22, Păun 16, Bud 15, Nouvier 12, Filipe 11, Sorsa 9, Omrani 9, Jakolis 5, Cristian 4, L. Rus 4, Gomelt 3, Negruţ 3, Chiriţă 3, Deac 2, Peteleu 2, Tînc 1, Larie 1, A. Mureşan 1, Tiago Lopes 1, Roman 1, Sîrbu 1.
Becserélések: Omrani 10, Sorsa 9, Roman 8, Nouvier 7, Păun 7, Bud 7, Antal 7, Neagu 6, Horj 6, Negruţ 6, Gomelt 6, Filipe 5, Chiriţă 5, A. Mureşan 5, Peteleu 5, Juan Carlos 4, Ene 4, L. Rus 3, Guima 3, Hodgyai 3, Tiago Lopes 2, Cristian 2, Tînc 2, Sîrbu 2, Camora 1, Pintea 1.