cfr_sahtar_deacÖt nappal az ifjabb Lucescu elpáholása után az öregebbnek sem sikerült legyőznie a Vasutast, ráadásul a meccs nagyrészében nem látszott, hogy legalább húszszor nagyobb összegből gazdálkodik a Sahtar. Az ukrán-brazilok szép focit toltak, de a pontrúgásaival jól sáfárkodó CFR kétgólos hátrányból 3-3-ra mentette a meccset.

Ahhoz képest, hogy a Bajnokok Ligájában is évek óta meghatározó szerepet játszó csapat jött a Fellegvárra, nem voltak többen, mint egy gyenge bajnoki meccsen – talán mert elszoktak az emberek attól, hogy egy felkészülési meccsért is fizetni kell. Az ukrán válogatottakat és a horvát Srnát nélkülöző vendégek 13 braziljából hét kezdett, nálunk pedig Laci adott szabadnapot Tadénak, és kísérletezgetett Jaiméval a védelemben, valamint a délszlávokkal a támadóblokkban. Nem is rosszul, mert Jaime és Ivanovszki hozta össze egy szöglet után a vezetést, és az első 20-25 percben mezőnyben is tudta tartani a lépést a csapat a Sahtarral. A védelem viszont beszedett két fejesgólt, a másodiknál iszonyatos peche volt Máriónak, hiszen a kapufáról kifele pattanó labda róla csorgott be.

Aztán elkezdtek futsalozni a Sahtar támadói, és negyedórán át eldugták a labdát a CFR elől, a legtöbb akciót azonban – KEG kolléga szavajárása szeint – túlbrazilozták. Szünet után a vb-t is megjáért Bernard azért villant egyet, de a nagy csereberélésből a CFR jött ki jobban, és két szabadrúgásból sikerült is egyenlíteni. Guima tipikus centergóljára lehetett is számítani, de Christianból az eddigiek alapján senki se nézte ki, hogy 30-ról beveri az év gólját. A ritmuson és dinamikán azért látszott, hogy nem tétre megy, de így is az elmúlt évek egyik leglátványosabb és leghasznosabb felkészülési meccsét láttuk.

Ivanovszki első kolozsvári gólja (Fotók: Riti József Attila)

Mirko Ivanovszki első kolozsvári gólja (Fotók: Riti József Attila)

Laci szünet után a teljes keretet kipróbálta, de még a teljes cseresor is nyomta az elmúlt hetekben megszokott tökös letámadást, ami elég rizikós taktika egy ennyire labdabiztos és kis területen is pazarul passzolgató csapat ellen. Az eddig keveset játszók közül Jaime és Ene sem volt rossz hátul, de a Larie–Rada páros kezdő státuszát nem veszélyeztetik, a cserekapusok közül pedig Amadiónak volt egy bravúrja a legvégén. Christian jóval hasznosabb volt előrejátékban mint Muniru és Monroy, Jakolis középen idegenül mozgott, Jazvic pedig most se zavart sok vizet, pedig mindkét szélen megfordult. Érdekes volt, hogy a meccs nagyrészében három szélső játszott a center mögött, folyamatosan váltogatva egymás közt a pozíciókat, klasszikus árnyékék csak a szünet utáni percekben volt, amikor Guima és Ivanovszki egyszerre volt a pályán. Végig csak Deac és Camora játszott, utóbbi nálunk a meccs embere – sebességben is felvette a versenyt a többmillió eurós donecki brazilokkal, és néha olyan cselekkel vert át egyszerre kettőt-hármat közülük, hogy tátva maradt a szánk.

cfr_sahtar2CFR–Sahtar Doneck 3-3

CFR I. félidő: Felgueiras – Szusics, Jaime, Rada, Camora – Muniru (Christian, 34.), Monroy – Jazvic, Jakolis, Deac – Ivanovszki.
CFR II. félidő: Vâtcă (Amadio, 68.) – Szusics (Tiago Lopes, 60.), Larie, Ene, Camora – Christian, Monroy (Veres, 68.) – Deac, Ivanovszki (Costea, 57.), Păun – Guima.
Sahtar: Kanibolickij (Hudzsamov, 69.) – Krivcov, Csigrinszkij (Ismaily, 46.), Volovik, Márcio Azevedo – Fred (Marlos, 69.), Fernando (Karp, 75.) – Douglas Costa (Dentinho, 84.), Alex Teixeira, Bernard – Luiz Adriano.
Gól: Ivanovszki (6.), Guima (58.), Christian (80.), illetve Krivcov (15.), Luiz Adriano (29.), Bernard (48.)