cfr_jagodina_ogbuHiába derült ki nagyon gyorsan, hogy jobb csapat a KVSC, mint a Jagodina, ezt a foci legfőbb fokmérőjében, az eredményben nem sikerült kimutatni: 14-3 volt a lövések száma, 6-1 a kaput eltalálóké, mégis 0-0 lett a vége. A szerbektől csak keménykedést és fetrengést láttunk, nehéz lesz a visszavágó, de nem reménytelen.
UPDATE: nagy valószínűséggel a Dinamo Minszk (3-0 a finn MYPA ellen) jön továbbjutás esetén, külön posztot most nem ér meg a sorsolás.

Ha nincs Szuper Márió rossz kivetődése, majd kifutása a második félidő elején, egyetlen szerb helyzetről sem beszélhetnénk. Ha nincs a mindkét esetben tökéletesen közbeavatkozó Szusics, most fognánk a fejünket, hogy lehetett kikapni ezektől a favágóktól. A Jagodina rombolni jött, és ehhez remek partnerre talált Nyikolajev orosz rigóban, aki a pánszláv testvériség jegyében folyamatosan a zsebében felejtette a sárga cédulát: a szerbek egyetlen cetlit kaptak a 20 faultjukra.

A Vasutas próbált türelmesen építkezni, a letámadás pedig jól működött, sokszor már a felezővonalig sem tudták kihozni a labdát a szerbek. A támadójáték viszont egyoldalas volt, mindig csak azon a szélen voltak ritmusváltások és váratlan húzások, ahol Deac éppen felbukkant. Ogbu csak az utolsó félórában tudta megverni védőit, de a lövését blokkolták, a fejese pedig a kapufára ment – mindez egyetlen akción belül. A végén már nem töltött, csak lőtt a KVSC, mindhárom cserejátékos próbálkozott, de pontatlanul. A Jagodina szétfetrengte a végét, Djuricsics kapusnál pofátlanabbul szimuláló focistát még a világbajnokságon se láttunk: pont akkor esett össze, mikor jött volna az idúhúzásért járó sárga.

cfr_jagodina_deacA visszavágó nagy kérdése, hogy hazai pályán mennyire fog kitámadni ez a fantáziátlan Jagodina. Mivel itthon nem kaptunk gólt, nekünk még az 1-1 vagy 2-2 is jó lenne a továbbjutáshoz, csak be kéne rúgni azokat a fránya helyzeteket. Csak tudnánk, hogy ki, ha akkor már Csuka se lesz – Laci is elismerte, hogy már a visszavágó előtt elpasszolja Kínába a nigériait a klub. Annyi biztos, hogy a vasárnapi jászvásári Ligakupa-meccset kihagyják a mai főszereplők, ezért előzetest se várjatok tőlünk a CSMS elleni meccsre.

Felgueiras 4 Már az első félidőben volt két rizikós kifutása, szünet után pedig két helyzettel is megajándékozta a szerbeket. Sok sörrel jön Szusicsnak.
Szusics 7 Az elején kétszer megkerülték, de utána nemcsak hasznosan játszott, de látványos mentései voltak a gólvonalon, majd utolsó védőként. Előre is ment keményen.
Larie 6 Kiválóan helyezkedett, szinte mindig előre látta, hova megy a labda.
Rada 6 Belső védőként is fellépett a támadásokkal, volt egy ígéretes szabadrúgása is.
Tiago Lopes 4 Alapvető hibákat védett, a helyezkedése és a labdakezelése is gyatra volt.
Muniru 6 Kihajtotta magát a középpályán, de ezúttal nem cifrázta.
kicsi_le Monroy 6 Ha merne lőni is, húzóember lehetne, így csak egy nagyon hasznos romboló és labdakihozó középpályás.
kicsi_fel A 88. perctől Păun. Középen még nem láttuk játszani, de ennyi idő alatt is eljutott egy lövésig.

Fotók: Riti József Attila

Deac 7 Most is ő volt a csapat motorja, mindkét szélen próbálta megbontani a szerbek védelmét, ötször lőtt kapura, és még védekezésre is maradt energiája.
kicsi_le Negruţ 5 Egy erőtlen fejest leszámítva nem sok vizet zavart.
kicsi_fel A 75. perctől Christian 6. Hamar kiderült, hogy brazil focistához méltóan jó barátságban van a labdával, benne volt a végjáték szinte minden támadásában, a szabadrúgása viszont fölé ment.
kicsi_le Costea 4 Most is fájdalmasan lassú volt.
kicsi_fel Az 58. perctől Jakolis 5. Kevés labdát kapott, csak a végén jutott lövéshez, de nem talált kaput.
Ogbu 6 Jól forgolódott a védők között, szabadrúgásokat harcolt ki, de a helyzeteit nem tudta kihasználni.