cfr_petrol_ruipedroSimán lefocizta a pályáról a Petrolult a Vasutas, a végén mégis örülni kellett a döntetlennek, mert az emberelőny első perceit elkényelmeskedte a csapat. A tavasz legszínvonalasabb CFR-meccsén megint kiderült: egy vérbeli gólvágó nagyon hiányzik ebből a csapatból.

Amikor Ogbu Csuka végre egy nevéhez illő fejessel megtornáztatta Pecanhát a meccs elején, már látszott, hogy nagyon pörög a csapat. Az első félórában teljesen beszorult a Petrol, miközben a bordó fiúk olyan szépen járatták egyérintésekkel a labdát, futottak be üres területre, és olykor cseleztek is, hogy csak dörzsöltük a szemünket. A tudomány csak a kapu előtt fogyott el, Ogbu ugyanis fölé végta az üres kapus ziccert, Csanturia pedig szép cselek után erőtlenül lőtt. Az olajosok csak a szünet előtti percekben jöttek ki a szorításból, de szerencsére Hoban se találta el hat méterről a kaput.

A második félidő is két jó lövéssel indult, aztán Geraldo Alves második feltartása is sárgát ért Kovácsnál – de a 37 perc emberelőny egy darabig hátrány volt. A Petrolul ugyanis kapuja elé húzódva lezárta az addig a CFR által uralt széleket, miközben a védelem két kontránál is elaludt, a másodikat be is vágta a vendégek legjobbja, Teixeira. A bibi csak az, hogy a gólpasszt adó Mustivar lesről indult, a vaksi partjelző (Orbuleţ) pedig elengedte.

Fotó: Riti József Attila

Miriuţă Laci válasza kettős csere volt, de újra igazán veszélyes csak Tadé beállása után lett a KVSC, először láttuk úgy cserélni az edzőt, hogy a játékrendszert is megváltoztatta. A kétcenteres 1-3-2-3-2-vel ugyanis nyomást helyezett az ellenfél védelmének közepére, amelynek így újra fel kellett adja a széleket, és az onnan középre bemozgó Costea ki tudott egyenlíteni. A végjáték másik nagy helyzete is egy hasonló akcióból adódott Deac előtt, de őt blokkolta a kapus, előtte pedig az Tadé és Ogbu szórakozott el egy-egy lehetőséget. Közel kétszer több lövéssel (15-8, kapura 5-3) is csak egy pontot szerzett a csapat, pedig ebben a meccsben benne volt egy nagyon sima győzelem is. Csak ahhoz kéne legalább egy helyzeteit jól kihasználó csatár.

Felgueiras 6 Igazán nagyon csak Albin szabadrúgásánál kellett védenie, a gólnál nem volt esélye.
kicsi_le Maftei 7 Végigzakatolta a jobb szélt, csatárokat megszégyenítő tehnikai megoldásokkal. A végén feláldozta őt Miriuţă.

kicsi_fel A 75. perctől Tadé 5. Vele tudott igazán emberelőnyben is nyomást helyezni az ellenfélre a csapat, még ha kapura nem is jelentett veszélyt.
Cadú 6 Hátul kemény és határozott volt, de az előrejátékot nem érezte.
Piccolo 5 Az ő zónájából mehetett üresen kapura Mustivar.
kicsi_sargalap Camora 4 A kapott gólnál elváltotta az embert, végig passzívan játszott, csak Costea beállása után futott fel a támadásokkal.
kicsi_sargalap Monroy 6 Ismét hatalmas mennyiségű labdát szerzett, de sokat is szabálytalankodott. Pazar gólpasszt adott a végén.
Djokovic 5 Labdaszerzésben és -kihozatalban jó volt, de a támadóharmadban erőltette az érthetelten és pontatlan keresztlabdákat.
Deac 7 A csapat legaktívabb tagja, sorra nyerte a párharcokat a jobbszélen, és védekezni is mindig visszament.
kicsi_le Rui Pedro 6 Sokat futott üresbe, de nem mindig kapta lábra a labdát. Volt egy remek kapáslövése, kicsit meglepő volt, hogy leszedte őt Laci.
kicsi_fel A 67. perctől Negruţ 5. Egyetlen helyzeténél a gólvonalon álló védőt találta el.
kicsi_le Csanturia 4 Minden sikeres csel után önző módon megpróbálta a következőt, ami már nem jött be.
kicsi_fel kicsi_gol A 67. perctől Costea 6. Remekül futotta be a szélt, gyalázatosan passzolt, de profin beverte egyetlen helyzetét.
kicsi_sargalap Ogbu 5 A mezőnyjátéka remek volt, jól tartotta a labdát, jól fordult le, jól passzolt. Csak az a fránya góllövés nem ment neki, 7 méterről illik eltalálni a kaput.