Ez most valami nagyon más lesz, mint amit megszoktatok, Tisztelt Asztaltársak. Az írás helyett ugyanis most a hangot osszuk meg veletek, Pálfi Csabával elkészítettük a Kolozsvári Vasutas első podcastjét, természetesen a legaktuálisabb témát körüljárva.
Kiegészítésnek itt egy táblázat arról, hogy az előző idényekben mire mentek a Liga 1 legjobban támadó, illetve legjobban védekező csapatai. 2004-ig mentünk vissza, egyrészt ugye akkor jutott fel a CFR, másrészt nagyjából akkortól jelentek meg a nagy költségvetési vidéki klubok is, amelyek aztán a bukaresti trió kihívói lettek.
Érdekesség, hogy a CFR nyert már bajnokságot pazar védelemmel és sok rúgott góllal is, az első bajnoki cím esetében viszont egyik mutatóban sem volt a legjobb: a harmadik legtöbbet rúgta és a második legkevesebbet kapta.
20 hozzászólás @ Podcast-premier: a Petrescu-probléma
Pingback: Podcast-premier: a Petrescu-probléma | Zongoracipelő
Nahát , ez óriási meglepetés, máris hallgatom. A californication betétdala is nagyszerű! 🙂 gratulálok!
Profi elemzés, gratulálok!
Nagyon profi elemzés, köszi! Baldé kapcsán éppen ezért hoztam a Gnúhere-párhuzamot. Ha a srác kontrázni való, akkor lehetne ő az utolsó 20-25 perc „szolgálati titkos fegyvere”. Beverne néhány kontragólt, és ha tényleg az edzéseken felmutatott hozzáállásával van a gond, a góljai alapján a sezon végén vagy télen jó pénzért el lehetne adni. De ahhoz játszatni kell, és gólt lövetni vele. Azt hiszem, hogy Nouvier, Baldé és mások ilyen mértékű mellőzése nemcsak edzői, hanem menedzsmentbeli, sőt üzleti hiba is. Amely azt a gyanúmat erősíti, hogy ez a társaság nem hosszú, de még középtávú tervvel sem igazán rendelkezik. Kis túlzással: Carpe diem, oszt utánunk az özönvíz.
Ugyesek vagytok.Gratula az elemzeshez.
Köszönjük Szépen! 😀
Elöljáróban magam is gratulálni szeretnék a kettő szerkesztő úrnak az új kísérletükhöz! A csaknem egyórás hangzó anyag jóval több információt és felvetést tartalmazott, mintha leírták volna, illetve leírva gigantikus méreteket öltött volna az elemzés! Nagyszerű! És talán lesz folytatása!
Meghallgattam az anyagot kétszer és a magam részéről pontokba szedve mondom el a véleményemet az elhangzottakhoz, természetesen nem mindenre reflektálva, mert akkor pofátlanul hosszú lenne a hozzászólásom.
1. Laci és Petrescu. Egyetértek Csabával, hogy Lacihoz viszonyítva a csapat csak nyert Petrescuval (itt most nem az a kérdés, hogy kit szeretünk, szerettünk és kit nem szeretünk), hanem a csapat helyzete és állapota! Márpedig a csapat szerintem sokkal masszívabb, biztosabb, célratörőbb, eredményesebb, mint Laci idején. Még akkor is, ha ez jórészt a kicserélődött játékosállománynak köszönhető. Emlékezetből írom: Larie, Rus, Nouvier, Paun, Bud helyett minőségileg komolyabb erőt képvisel Vinícius, Hoban, Djokovics, Culio, Tucudean. Csak Túlóra Lopes jelent minőségileg különbet a régiek közül.
De egyáltalán nem kellene keresztet vetnie Petrescunak a Nouvier, Paun kettősre!
2. Petrescu és a közönség. Az az edző, aki állandóan konfrontálódik a nézőkkel, aki nem szereti a nézőket, annak előbb-utóbb kitelik a becsülete. Ilyesmi, hogy az edző és a szurkolók között feloldhatatlan ellentét van, komoly csapatnál nem fordulhat elő! Mert a csapatnak és a nézőseregnek ugyanazt a levegőt kell szívnia, együtt kell lélegezniük! Ekkor van harmónia! És ebben az esetben Petrescunak kell megtennie az első lépéseket a békülékenység felé! (Szőr Alkesz is panaszkodott néhányszor a közönségre: Ezek 75 ezren megveszik a méregdrága jegyeket és egész meccsen ülnek a helyükön, mint 75 ezer darab fa! Woodward igazgató úr emberei megoldották a helyzetet, a rossz nyelvek szerint néhány tucat embernek fizettek nem kevés pénzt, hogy a stadion különböző pontjain vezérszurkolóként viselkedjenek, csináljanak hangulatot. És mára elég tisztességesen drukkolnak az Old Traffordon. Lehet, ha másképpen nem megy, Gyula bá-nak is valami hasonló turpisságot kellene elkövetnie!).
3. Taktikai hadrend. Igaza van Csabának, hogy ennek a csapatnak jobban fekszik a 4-5-1 (flat), Costa Rica játszotta ezt a szisztémát a 2014-es vb-n, csak 5-4-1 (flat)-ben, mint a 4-1-4-1! Flat a vonalvédekezést jelenti, a szisztémának az a lényege, hogy az alapvonallal párhuzamosan két védelmi vonal helyezkedik el (hasonlóan a kézilabda 6-os falához) nagyjából a 16-os vonalánál és nagyjából a kaputól 30 méterre! És mindkét védelmi vonal egyszerre mozog az ellenfél labdás játékosa irányába! A különbség a két hadrend között a letámadás megszervezhetőségében rejlik, véleményem szerint. Az öt középpályás betereli a labdát a pálya hosszanti középvonala irányába és ott a három belső középpályás egyszerre támadja, csapdázza az ellenfél labdás játékosát, a labdaszerzés után pedig gyors kontratámadást indít a szélső középpályások felzárkózásával. Így alakulhat ki, hogy hat emberrel, a szélső hátvédek előremozgásával, olykor nyolc emberrel támadhatnánk egyszerre. Az esetleges labdavesztés után a labda visszaszerzéséhez is létszámfölény alakulhat ki! Viszont a támadásokat be kell fejezni, hogy legyen mód visszazárni és újra felvenni a 4-5-1-es alakzatot! Ez az elmélet és nagyjából ezt játszotta a csapat a 2. és a 3. fordulóban. De Petrescu észrevette, hogy nem képes a csapat kellően visszazárni, kritizálta is a védekezést (erre majd az 5. pontban visszatérek). És áttértünk a 4-1-4-1-re! Ebben a szisztémában a letámadással kapcsolatban az a probléma, hogy a letámadást nem összehangoltan csapatrészek végzik, hanem estlegesen csak 2-3 ember! Így a hatékonysága nem a legmegfelelőbb! Viszont a pálya hosszanti irányában jobban elosztja az embereket! Nekem az a benyomásom, hogy egy furcsa egyvelegként játsszuk a 4-5-1-et, a 4-1-4-1-et és a 4-2-3-1-et, vagyis nincs kikristályosodott , jól begyakorolt szisztémánk. És mivel egy szimpla mixelés van, ezért tűnhet úgy, hogy csak egyfajta szisztémát tudunk játszani, valójában pedig semmilyent!
4. Tucudean-kérdés! Nem akarok a többi csatárunk mentális és fizikai állapotával foglalkozni, mert ezt nem ismerem igazán! De lehetnek egy edző életében olyan megoldásra váró dilemmák, hogy kit játszasson mondjuk 10-ikként a többi 9-cel. Vagyis előfordulhat olyan szituáció is, hogy a csapat szívesebben játszik Tucudean-nal, mint a többi támadóval! És mi csak ebből azt látjuk, hogy Tucudean tök rossz teljesítményt nyújt és azt követeljük jöjjön helyette más csatár, de lehet, hogy ezt a más csatárt a csapat nem fogadja el! Hiába beszélünk profikról, az ilyen előfordulhat, mert profi emberekről van szó és nem érzéketlen robotokról!
Pl. Storck is emiatt játszatta állandóan Szalait a magyar válogatottnál (Csaba más aspektusból talált Tucudean és Szalai között párhuzamot), és nem Nikolicsot, Bödét, Némethet, vagy Priskint…
5. A csapat fizikai állapota. Véleményem szerint a csapat nincs megfelelően és kielégítően kondicionálva! Vagyis fizikai állapota nem éri el a megfelelő szintet! Ezért válthatott Petrescu a 4-5-1-ről más formációra! Mert a 4-5-1-hez nagyon komoly erőnléti felkészültség szükséges, különösen a visszazárásoknál! De megmutatkozott ez a Nyáj elleni legutóbbi hazai mérkőzésen is! Ez egyértelműen Petrescu sara!
6. Bajnok lesz, vagy nem lesz a KVSC. A KVSC, Nyáj, Krajova relációban Csaba 50, 30, 20 százalékos esélyt ad a három csapatnak! Én nem mennék ilyen biztosra éppen a kondíció miatt, és amiatt, hogy Petrescu lényegében12-13 mezőnyjátékost játszat! Kettő már lement, de sorozatban még nyolc rangadót kell lejátszanunk. És ez a minőségi sorozatterhelés sokat ki tud venni a csapatból! És nincs mód az állomány frissítésére sem, mert ehhez folyamatosan játékban tartott 15-16 mezőnyjátékosra lenne szükség. Ez is Petrescu sara!
7. Petrescu és a jövő. A jó néhány fiatal játékos leigazolása arra enged következtetni, hogy valószínűleg Petrescu hosszabb távra tervez!
Röviden: ha megnyerjük a bajnokságot, akkor azért maradhat, mert még jobbat akar alkotni, ha nem nyerjük meg, akkor pedig azért maradhat, mert bajnok akar lenni! Én ezt így látom! Ezekbe az egyszerű képletekbe csak két tényezős zavarhat be. Az egyik, ha Petrescu szélhámos (amit nem feltételezek egyértelműen), a másik, ha nagyságrendekkel nagyobb pénzt ígérnek neki valahol, akár belföldön, akár külföldön…
2.-hoz, Gyula bá megoldotta jóval olcsóbban, bekapcsolta a hangfalakat. 😛
Köszi, jól esett, talán csak egy fontos kérdés nem hangzott el: közben mit ittak az urak? 🙂
Én kávét és ásványvizet 🙂 Mikire nem emlékszem
Hm,eleg eros kave es asvanyviz lehetett ,ha emlekezeskieseshez vezetett. 🙂 🙂 🙂
???
sört
Jobb a sor,nem veszelyezteti az emlekeket 🙂 :).Kis menyisegben orvossag,nagy menyisegben gyogyszer. 🙂
Koszi. Vagany volt. Az egyikotoknek erdekes modon recseget a hangja.
Fiug,nem a temahoz tartozik,de ha akartok egy szep estet,menjetek el a Maga Zoltan koncertre.Megeri,nagy elmenyben lessz reszetek.Ma koncertezik kolozsvaron.
Elhúzza az ellenfeleink nótáját?:)
Egy kicsit ha lehetne a hangminőségen javítani legközelebb,de így is tökéletes volt,nekem nagyon tetszett.
Pálfi úr pedig ne vegye személye ellen irányuló sértésnek,ha Verat,vagy jelenleg Omranit kritika éri.Miki is megmondta Omrani a fapados Tade.Sőt egyenesen le lennék nyűgözve,ha ilyen szakértelemmel Boros úr oldalán szakértene egy-egy CFR meccsen a stúdióban.Tudom,mint mindenhol más törvények uralkodnak.
Ez a premier jól sikerűlt,várjuk a folytatást.
Köszönjük az elismerést! 🙂
Nem veszem személyes sértésnek, ha egy játékost kritika ér, de csak az ésszerű, megalapozott, alátámasztható kritikát fogadom el.
A hangminőséggel kapcsolatban, jogos az észrevétel, egyelőre ennyit tud a mikrofonunk és a vágási és szerkesztési képességeim. Remélem legközelebb jobban sikerül.
Munkába menet hallgattam meg a podcast kb. felét, hazafele menet a másik felét. Talán soha nem voltak ilyen érdekes útjaim. Ha gyakrabban lenne podcast, azzal is kiegyeznék, hogy távolabbra járjak dolgozni.
Köszönöm nektek, nagyon jók vagytok!