– kezdhetnénk Hofi atyánk halhatatlan poénjának plagizálásával a nagyszombati góltalan Krajova–KVSC mérkőzés húsvét hajnali értékelését, ha a naptár nem éppen április elsejét jelezné. Miközben a magyar humor fent idézett óriása a kommunista temetők lehetséges feliratán töprengett, mi a helyszín rendeltetésén méláztunk: Oblemenco temető, ahol nagyszombaton temetik a focit.
Méghozzá olyan temető, ahol már sírok domborulnak, és azokat kell kerülgetni, ha a labdához akar odajutni az ember. Nevelt fiam idén március idusán elhangzó lelkes Petőfi-szavalatát parafrazálva: „Hol sírjaink domborulnak, unokáink felborulnak”. Konkrétan. Mintha az Oblemenco-stadion mezején máris ott domborulna a régen elhullott hősök sírja, módfelett csökkentvén a méltatlan utódok jelenkori futballjátékának színvonalát. Vagy akár a szántóföld, ahol a barázdabillegető több sikerrel jár, mint a futballista. No de kérem, ez a regáti hagyományok szellemében teljesen korrekt módon felépített, 4 hónapja átadott stadion és mezőny, amelyen ez volt a nyolcadik meccs. Így már teljesen érthető.
Egyébiránt a szemed világa, Szőr Hámfri! Merthogy bejött a tippje ennek a tetű angolnak (lásd a beharangozót). De ha rajtam múlna, nevéhez híven örökre búcsút is mondana az almának meg a számítógépének (Apple-bye), sőt ennek az árnyékvilágnak is, és úgy maradna a nagyszombat örök csendjében, hogy meg nem szimatolná a húsvét reggelét. Sovány vigasz számomra, hogy ha a gólszerzőket nem is (mert ilyen nem vala), a kapura lövőket (2x Hoban kivételével) eltaláltam. Inkább mások találták volna el… az ellenfél hálóját.
Órákig azon tűnődtem, kedves Asztaltársak, hogy a március 31-én lezajlott mérkőzés meddősége nagyszombatnak vagy a közelgő április elsejének volt-e köszönhető? Mert vagy túl komolyan vették a nagyszombatot, vagy április bolondjaként packáztak a feltámadással? De aztán az időpont tekintetében valóban aktuális Babits-vers (Húsvét előtt) néhány sora jutott eszembe:
Legyen vége már!
Aki alszik, aludjon,
aki él, az éljen,
a szegény hős pihenjen,
szegény nép reméljen.
A különbség csak annyi, hogy a pályán most egyetlen hős sem akadt, akik a költő szerint méltán pihenhetnének. Nem mintha nem küzdöttek volna. Sőt, ha legalább egy próbálkozásuk sikerrel jár (abból a négy, kaput eltaláló lövésből, ha jól számoltam), valószínűleg nemcsak a három pont lenne meg, de csaknem azt kívánhatnánk, bárcsak ülne Dan Petrescu még két alkalommal a lelátón. De ez már a mi dolgunk, a szegény népé, aki – a költő szerint – csak reméljen.
Persze, mondhatnánk, hogy két, taktikailag felkészített csapat kioltotta egymás játékát. Az is lehet. Mittudomén, nem vagyok mágnestábla-szakértő, sőt, be kell vallanom, hogy a támadó szelleműnek mondható játékunk tetszetősebb volt, mint sokszor a korán megszerzett vezetés utáni „bekkelés”. Ezért is mondtam, hogy az az egy találat feledtette volna a sok aggályt. Mert az lehet, hogy a másik csapat játéka kioltja az enyémet. No de kilencven percen át? Folyamatosan? Szóval akkor mégiscsak gond van a mágnestábla körül is, ha egyetlen pillanatra sem tudok váratlant húzni. Vagy csak én nem értem a focit április 1-én?
Nem akarom elővenni a régi lemezt, de azt azért tudhattuk, hogy a regátiaknak nagyon kellett a három pont. Talán szinte jobban, mint nekünk (ez, sajnos, meglátszott a játékunkon). Ezt a hármat jövő héten az akolban próbálják megszerezni. Ami nekünk még jól is jöhet: föltéve, hogy jövő vasárnap megcsapjuk az Astrát – hű, de nem szeretem én ezt a sok feltételes módot! Ha pedig annyira kellett nekik az a három pont, akkor – legalább az utolsó negyedórára – megpróbálkozhattunk volna azzal a kontrajátékkal, amire azért a főlegvári csapat nem teljesen képtelen. No de ehhez Omrani helyére talán Baldét (és netán Majlátot?) kellett volna pályára küldeni, mondjuk a 68–72. percek táján (hogy Nouvier-ről ne is beszéljünk). Igen, ha pl. Baldé és Nouvier neve legalább a meccslapon, ők pedig Krajován lettek volna (el se vitték őket). Sőt, Állatmenhely Tzukifijú beküldésével is addig várt, hogy a végén időhúzó csere lett belőle, miközben Omrani egész meccsen alig pislogott, nemhogy legalább 7-8 percenként villant volna. Szóval lehet az embernek nagy az arca, de akkor legyen tudás is hozzá. Tegnap este nálam egy kicsit DP is levizsgázott, miközben feszt pattogott fel a lelátói ültőhelyéből, mint az a bizonyos a deszkán.
És még bírózni sem lehet, kedves Asztaltársak! Az a tetű Avram, akinek daliás termetéből kifolyólag a talajmenti fagyban is lefagy a füle, ami nála rendszerint iszonyú méretű kisebbségi komplexummal egybekötött szereplési vágyat képez, szóval az a tetű most nem tévedett. Legalábbis a mi szempontunkból nem. És lássuk be: ha még a bíró sem fújt ellenünk, akkor már tényleg nincs kit hibáztatni. Pedig még a meccs előtt olyanokat prognosztizáltam, hogy nekünk két jogos büntetőt nem fog befújni, legalább egy játékost kiállít stb. Úgy tűnik, ő is rezignált lett. Van ilyen. Különösen nagyszombaton.
Nekem mindvégig a játék kényszeredettsége volt a feltűnő: hajtottak a fiúk, de valahogy nem volt lélek abban, ahogyan tették. A védekezést jól megoldották – talán amiatt is, mert Vâtcă tehetségében nem voltak annyira biztosak –, de a támadások, főleg a méltó befejezés valahogy elmaradt. Mintha a „suhi” közben Fülig Jimmy meggondolta volna magát, és az ólmost a kliens feje fölött másfél milliméterrel megállítva, kedvesen rámosolygott volna, és meghívta volna egy kávéra a Nono-Holasztárlulu hajó fedélzetére, ahol ő most éppen José Pombio spanyol pincér, és innia kell egy bögre kávét, mielőtt Wilson Hutchins néven amerikai fűtőként elkezdi a kazánházban az éjjeli műszakot. Most éppen Omrani volt ebben a pozitúrában: José Pombiónak talán megfelel, amíg az előételt kell felszolgálni, de amikor már estébe hajlik a nap, és ideje befűteni az ellenfélnek, akkor Wilson Hutchins (be)fűtő szerepét hadd ne ő játssza el, mert legfennebb annyival hívja fel magára a figyelmet, hogy kimerültségében ráejti a lapátot a főgépész lábára. Az ordításra pedig az edzőnek illene felriadnia.
Aki nem értené a fenti eszmefuttatás lényegét, sürgősen olvassa el a napokban (pontosabban március 29-én) immáron 113. születésnapját is jeltelen sírban és ismeretlen helyszínen ünneplő Rejtő Jenő Piszkos Fred, a kapitány című regényét. Ellenkező esetben ugyanúgy járhat, mint az a Szingapúr felé tartó Honolulu-Star luxushajó fedélzetén utazó gyanútlan svéd magántanár, akinek az ölébe a folyton alvó Fülig Jimmy, alias José Pombio spanyol pincér a levest kitálalta.
Így játszotok ti (koprodukció bmikyvel)
Vâtcă 6 Egyszer akadt dolga, megtette, amit kellett.
Manea 6 Részt vett a támadásokban is, hátul a kötelességét végezte.
Vinícius 6 Nem fejelt gólt szögletből.
Boli 7 Iszonyúan lúdtalpas, de ezen nem lehet segíteni. Kétszer is hatalmasat mentett, a végén a mögéje kerülő labdát átívelte a Krajova támadói feje fölött.
Camora 7 Kell az öreg a háznál, teljesen kivette a játékból Băluţăt. Ha bejön a kapáslövése, a nap hőse lett volna.
Hoban 7 A két, kaput eltaláló lövéséért talán eggyel többet érdemel, mint a mezőny többsége.
Deac 6 Azt az egy helyzetet be kellett volna rúgni.
Djokovic 6 A szokásos műszak, hiányzott a vitamin.
A 70. perctől Ioniţă 5. Hogy is mondja a nóta? „Hej Jancsika, Jancsika, mért nem nőttél nagyobbra, Dunáról fúj a szél, Nőttél volna nagyobbra, lettél volna katona, Dunáról fúj a szél.”
Culio 6 Pont, mint Deac, azzal a különbséggel, hogy neki valamivel több ideje volt becsületesebben kapura sózni azt az egy labdát.
Păun 6 Akart, de amikor passzolnia kellett volna, túlcselezte magát.
Az 58. perctől Costache 5. Szerintem jöhetett volna Majláth. Ennyit ő is mutatna. Sőt.
Omrani 5 Ő már nemcsak José Pombio és Wilson Hutchins, hanem a szállásmester is volt egy személyben. Már a 60. percben is késő lett volna lecserélni.
A 87. perctől Ţucudean. A rendelkezésére álló teljes játékideje alatt percenként kellett volna gólt szereznie ahhoz, hogy KEG tippje bejöjjön. Ami kb. annyira volt valószínű, mint az, hogy Pet Rescue angol faarccal végignézi a meccset.
33 hozzászólás @ Föltámadunk? Föl! Támadunk!
A rájátszásban minden eredmény relatív a győzelemen kívül. Mennyit ér a tegnapi egyenlő az majd a Krajova – FCSB után döl el. Ha az oltyánok kikapnak, lépéshátrányba kerülünk, ha meg nyernek akkor tegnap mi is nyertünk egy pontot. A támadójátékunk felépítése katasztrófálisan esedékes. 90 perc alatt ha volt 2 tudatosan kidolgozott helyzet pozicionális támadáson. Ez így vékony és elégtelen lessz a 3 meccses idegenbeli szériában ami majd az Astra után jön. Pedig Bursuc most időben cserélt, de ráfázott arra hogy ezeknek a játékosoknak eddig csak perceket adott. Emlékszünk Ionita-re a Chijna féle meccsen? Önbizalomtól duzzadt, minden csele bejött, megtapsolták mikor lejött. Tegnap? Háromból háromszor ellenfélbe vitte a labdát, ami eddig Paun védjegye volt, látszik eggyütt edzenek. 😀 Djokovic-ról meg egy rossz szót nem szólok többet, mind a FCSB ellen, mind a Krajova ellen az előrejátékunk megszünt a horvát lecserélésével. Pedig ugye Ionita jött, és elméletileg támadóbban álltunk fel…
egy ilyen rossz pályán Djokovic erőfutballja sokkal hasznosabb mint Jánoska állandó cselezgetése
Pingback: Föltámadunk? Föl! Támadunk! | Zongoracipelő
Sokáig dolgozott DP a védelem rendbetételén. Ideje most már a támadást is kidolgoznia. S jó volna fenéken billenteni – néha – azokat, akik nem adják le kellő időben a labdát, mert elalszik, s akkor vagy belé rúgja a másikba vagy rávezeti s oda a támadás célszerű befejezése.
Vajon DP elemzi a meccseket másnap-harmadnap, s a videós szaki leáll, amikor kéri???? Megkérdezi ilyenkor az ipsét, hogy te….. mit akartál ezzel a sz…r lövéssel???? Ha azt feleli, hogy gól akartam, akkor megkérdezi még egyszer: miért nem lőtted be????? Ha azt mondja, hogy 35 méterről nem lehet egy gyenge lövéssel betalálni, akkor, miért nem adtad le te…., miért b—tad el a helyzetet, amiért, annyi vért izzadtak a társaid????
Azok a szupergyenge távoli lövések, amit az elején láttunk, mintha DP-nek a finom, hátból való megcélzása lett volna, hogy vegye észre magát, de egy CFR-s nem csinálhat ilyet, ekkora pénzért, mert sokan vagyunk, s látjuk, ki mit árul a vásárban.
Hajrá, Jászvásár!
Én úgy láttam, hogy a 60-70. percig kontrolláltuk a játékot. Ha egy csapat erre képes, akkor, ha előbb nem, áltatában a meccs utolsó harmadában-negyedében lezárja a találkozót, szerez legalább egy gólt és győztesként vonul le a pályáról. De nem ez történt! Petrescu ugyan próbálkozott felfrissíteni a csapatot két új emberrel, de ez többet ártott, mint használt és a végén már csak arra koncentráltunk, hogy megmentsük az egyik pontot…
Előveszem régi vesszőparipám: a csapatnak nem megfelelő a kondicionális állapota! Másképp mivel lenne magyarázható, hogy a mérkőzések utolsó harmadában általában megtörik a játékunk, és kénytelenek vagyunk deffenzívába vonulni! Nem, kérem, nem az eredményőrzés az oka a visszavonulónak! Ez túl könnyű magyarázat lenne, és nem fordulna elő a meccsek többségében! Hanem a gyenge erőnlét!
Másrészt a két szélső középpályásunk roppant gyenge napot fogott ki! Paun-tól ez nem meglepő, de Deac-ot ritkán lehet látni ilyen gyengén játszani…
Harmadrészt módfelett irigylem, hogy 27 ezren voltak kint az 1. meg a 3. helyezett meccsén! De ez csak azért van, mert gondolom, nem az egészségügytől, meg az oktatástól lopták el a pénzt (ez nem az én hangom!), hogy legyen stadionjuk, mint Magyarországon…:)
Most nem lehetett érezni hogy megtörtek erőnlétileg. Djokovic leváltása tette be az ajtót, akár a FCSB ellen. Deac-ot kellett volna lehozni, de most az egyszer Dan Petrescu is FIFA-n szocializálódott szurkoló fejjel gondolkozott, hogy több támadó = több gól, és elvesztette a középvonalat. Túl sok a szent tehén a csapatban, akiket nem mer/akar/tud váltogatni, ha a helyzet úgy kéri: Deac, Culio, Hoban. De nézzük a dolgok fejlődőképes oldalát is, végre meglátta amit szajkózunk itt január óta, hogy Muresan a védelem gyenge pontja és berakta Boli-t aki nagyot játszott. Nekem meggyőződésem, hogy Boli-val a pályán legalább az egyik FCSB-s meccset behúztuk volna – gondolok itt inkább a bukarestire, amelyik Muresán hülyeségén lett egyenlő,
bukaresten Camora hibasabb volt mint Muresan.
osztom a velemenyet, a gyenge eronlettel kapcsolatosan. es igen, raadasul Deac is gyenge napot fogott ki…
Ha a második murkot is kivesszük a seggünkből akkor lehet, hogy gyorsabbak leszünk, és akár közelebb is kerülhetünk a gólhoz.
ezt az alibi focit kellett úgy félteni a felkészüléskor, te idegbolond DP?? értem, hogy nagy a tét de mikor utolsó félpercbe hátul passzolgatnak, mintha vezetnénk 2-vel, akkor jött törjek össze valamit..
Úgy is meg lehet ezt közelítení, hogy igen, pont ezt féltette, hogy ne jöjjön rá mindenki, hogy fogalma nincs hogyan építse fel a támadójátékot a keretben levő figurákkal. Zseniálisan eladta nekünk és másoknak is egy fél éven keresztül, hogy itt most először a védelmet kell pontra tenni, majd utána jön az előrejáték, de a valóság az, hogy a védelem szervezésén kívül DP nagyon nem ért máshoz. Azt szervezett védelmet pedig 7 mezőnyjátékossal űzi, szóval nem igen van mit kezdjen a 3 megmaradt támadóval, akikből a szélsők mindig vissza kell zárjanak, a csatár meg eszement pressinget kell nyomjon egymagában. Ebben ennyi van, én már belenyugodtam. Most már az következik, hogy rákeni a sikertelenségét mindenkire, kezdve bíróktól, játékosokon át a szurkolókig, esetleg időjárás, pályaminőség, stb., mert az ő taktikája tökéletes, és csalhatatlan.
Andor! 45 adott gólunk van eddig, a második legtöbb! Amit nem minősítenék annak, hogy olyan edző irányítaná a csapatot, aki nem ért a támadójátékhoz!
Azt hiszem az argentin Carlos Bilardo (egy világbajnoki cím játékosként, egy világbajnoki cím és egy második hely edzőként) mondta egyszer, hogy 7 játékossal kell védekezni, a maradék háromnak pedig meg kell oldnia a támadásszervezést! Én nem foglalnék állást abban, hogy ez jó-e? De Petrescu felfogása a játékról nem ördögtől való!
Az más kérdés, hogy Paunt nem játszatnám a csapatban! De mondjuk, egy Deac, Tucudean, Omrani, vagy egy Majláth, Omrani, Deac, vagy egy Majláth, Tucudean, Deac hármasnak valóban meg kell oldania a támadást! Mint ahogy az esetek többségében meg is oldották! A pressinget általában mindig az egy szem csatár kezdi el és a középpályások fejezik be (persze, nem egy-egy ellen), nálunknál jobb csapatoknál is!
Andor! És miért is sikertelen a csapat? Még harcban vagyunk a bajnoki címért! Én régebben leírtam, hogy ez a csapat 50-60%-nál jobb teljesítményt nem nagyon tud elérni az első hatban (bár ne lenne igazam!). De az 50% is 15 pont (a 30 maximálisan megszerezhető pontból), ez összesen 46 pont lenne a végén, kettővel több, mint a tavalyi bajnoknak!
Azzal hogy megnyerte az alapszakaszt, már nem bujkálhat olyan érvek mögé, mint a télen, hogy nem a bajnokság a cél, a FCSB jobb csapat, stb. Nem fogja megnyerni a bajnokságot, mert most sokminden szól ellene, erőteljes bírói hátszél a FCSB-nak, láttuk az este, és ráadásu dontő meccs Bukarestben. Csakhogy a télen kapott egy rakat játékost amit nem tud használni, így a kimagyarázkodás elmaradhatatlan. És jó balkáni stílusban, ne várjuk már azt hogy edzőként elvigye a balhét. A Lucescu család karriert épített a körülmények mostoha összefogásán, ennyit Petrescu is tud.
Gyáva népnek nincs hazája….
Az biztos is… De a csapat nem gyáva, hanem inkább megfontolt és óvatos… ezek nem szinonimái a gyáva-nak…
…hanem a marketing osztály választékos csomagolása. 😀 Bár pont a Craiova ellen valóban csak óvatos volt és nem gyáva a CéeFeR. 🙂
Szerintem tul sok a kritika,tul sokan temetik a csapatot.Lehet hogy eszre kellene venni ,hogy honnan indultunk es hol vagyunk sot,azt is hogy kik vagyunk.
Ilyen a szurkolói lélektan. A szurkoló nem szereti, ha csalódások érik, ezért aztán alapjáraton tudatosan, szánt szándékkal pesszimista és kritizál mindent amit csak lehet. Így kudarc esetén elmondhatja, hogy „na ugye, hogy megmondtam előre”. Azaz, ha veszít is a csapata, ő nem részese a kudarcnak, hiszen ő szólt előre. Ha pedig bajnok a csapat, akkor katarzisként éli meg a győzelmet, mert előtte beszuggerálta magának, hogy gyenge a csapat, szar az edző, így a siker váratlanul, sőt, kellemes meglepetésként éri. Mint a boldog gyerekkorban. 🙂 Ilyen az emberi természet: szeretjük magunkat becsapni, hogy ne kelljen szembe nézni a kudarccal, de annál jobban tudjunk örülni a sikernek. 🙂
He he,ehez en tul realista vagyok.Kiveve persze amikor hulyenek tetetem magamat (igy csapom be az asszonyt).
Te Luis! Nem félsz, hogy az asszony is olvassa a blogot, valamilyen álnéven…:)
Hat remelem hogy nem,mert akkor az en eletemnek vege 🙂 🙂 🙂
KEG! Túlontúl furfangos vagy hozzánk képest…:)
Azt hiszem némi furfangot minden itteni bloggertársnak el kellett sajátítania, legalábbis ezt mindnyájunk előélete némileg megkívánta. 🙂
Akar ez a csapat,oly annyira mint egy kappan,de sajnos annyit is tud.Ilyenkor felmerül a kérdés(mondjuk engem nem ért a meglepetés erejével),ki fog itt gólt lőni? Amikor az is bebizonyosodott,hogy Jánoska azért is érkezhetett,hogy az Astrat gyengítsük jó becali féle szokás szerint.Ő ilyen rövid időn belül nem fog megtáltosodni a kapu előterében,de mindenféleképp erőltetni kellene az összjátékot neki és Deacnak,persze erre több időre lenne szüksége.Ha Petrescu hét játékossal védekezik,akkor hét játékossal is kellene támadnia,ez lenne az elvárás.Hoban,Djokovic,Culio,Deac,Ionita,Omrani és Tucudean tessék támadni a kaput,ha lehet akkor egyszerre!
A 3. forduló értékelése:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166030&la=147379992
4. forduló (április 6-9.):
Iasi – Viitorul
CFR – Astra
FCSB – Craiova
Juventus – Sepsi OSK
Gaz Metan – Temesvár
Botoşani – Voluntari
Dinamo – Chiajna
4. forduló (április 6-9.):
Iasi – Viitorul 0-2
CFR – Astra 2-0
FCSB – Craiova 1-3
Juventus – Sepsi OSK 0-3
Gaz Metan – Temesvár 1-0
Botoşani – Voluntari 2-0
Dinamo – Chiajna 2-0
Iasi – Viitorul 1-1
CFR – Astra 4-0
FCSB – Craiova 2-2
Juventus – Sepsi OSK 0-1
Gaz Metan – Temesvár 0-0
Botoşani – Voluntari 2-0
Dinamo – Chiajna 2-1
Iasi – Viitorul 0-1
CFR – Astra 2-1
FCSB – Craiova 2-2
Juventus – Sepsi OSK 1-2
Gaz Metan – Temesvár 2-2
Botoşani – Voluntari 2-1
Dinamo – Chiajna 2-0
Iasi – Viitorul 1-0
CFR – Astra 3-0
FCSB – Craiova 1-1
Juventus – Sepsi OSK 1-3
Gaz Metan – Temesvár 2-0
Botoşani – Voluntari 3-1
Dinamo – Chiajna 2-1
4. forduló (április 6-9.):
Iasi – Viitorul 0-1
CFR – Astra 2-0
FCSB – Craiova 1-1
Juventus – Sepsi OSK 0-0
Gaz Metan – Temesvár 2-1
Botoşani – Voluntari 2-3
Dinamo – Chiajna 2-1
orok meggyszin
4. forduló (április 6-9.):
Iasi – Viitorul 1-1
CFR – Astra 2-0
FCSB – Craiova 1-0
Juventus – Sepsi OSK 1-0
Gaz Metan – Temesvár 2-1
Botoşani – Voluntari 1-1
Dinamo – Chiajna 2-0
ohchie
4. forduló (március 30 – április 2.):
Iasi – Viitorul 1-1
CFR – Astra 2-0
FCSB – Craiova 2-2
Juventus – Sepsi OSK 1-2
Gaz Metan – Temesvár 1-0
Botoşani – Voluntari 3-2
Dinamo – Chiajna 4-1