Tisztelt Asztaltársak! Amint azt tudjuk, a KVSC adósságainak ,,köszönhetően” a szezon elején levontak 6 pontot a csapattól. Úgy néz ki, ez jövőre már nem történhet meg, hiszen egy múlt pénteki 5,3 millió eurós tőkeinjekció kihozza a klubot a csődvédelem alól. A milliók természetesen nem mannaként az égből hullottak alá, hanem (az első hírek szerint) egy bizonyos Abris Lelbach nevéhez köthetők. De ki is ez az ember?
Igazi üzletemberhez méltó az internetes rezüméje: szinte semmit nem lehet róla találni. Ügyeit csendben intézi, ritka a sajtómegjelenése, ahogy interjút sem igazán ad. Hogy mit lehet róla mégis tudni?
1960-ban született Jugoszláviában, majd 7 éves korában Németországba került, pontosabban az akkori NDK-ba került. 1996-ban vette meg/kapta meg az Elpro nevű céget, amit elég gyorsan szanált is. A hírek, amelyek szerint energetikával, meg bányászattal foglalkozik, igazak is meg nem is. Tulajdonképpen bányászati és energiaipari automatizálással, illetve elektronizálással keresi kenyerét, de érdekelt az egészségügyben is, a házi beteggondozáshoz használatos légzésjavító készülékeket gyárt. Mára Berlin Top 100 befektetője között tartják számon, 2012-ben 163 millió euró volt a cége forgalma. A ritkán adott interjúi egyikében kifejezte sajnálatát a dél-amerikai és a kínai piacok elérhetetlenségről, és terjeszkedési területként Oroszországot, Dubajt, Bakut, Kazahsztánt jelölte meg.
A Mergische Allgemeine potsdami lap 2015 február 26-án érdekes írást közölt, ,,A befektetők az orruknál fogva vezetik Potsdamot” címmel. Egy informatikával foglalkozó üzletember, bizonyos Hasso Platner megvette a város – a második világháború alatt szétbombázott – múzeumát, a Barberini Múzeumot. A felújításhoz összeállt Lelbachhal, akivel megegyeztek abban, hogy utóbbi területet vesz a múzeum mellett, hogy parkolókat létesíthessenek. A város vezetése áron alul eladta nekik a kért területet, mire Lelbach elállt az üzlettől, felbontotta a szerződést Platnerrel, és elkezdett bérházakat építeni Potsdam szívében a bagóért megvett területeken.
Ha engem kérdeznek a Tisztelt Asztaltársak, Lelbach ugyanazt a vadkapitalista stílust képviseli, mint Árpi, de távol tartja magát a vesztes üzletektől. Németországban egy ideje már ki vannak osztva a lapok a média pókercsatájában, Lelbach pedig semmilyen jelét nem adta annak, hogy médiába vagy bármi olyanba fektetne, aminek a kimenetele kétséges. Ha tényleg ő áll a pénzköteg mögött, azt egy ideig nem még fogjuk megtudni, de hogy a csődvédelem után 1-2 éven belül ismét élőben hallgathatjuk a BL-himnuszt, az valószínű.
Bmiky kiegészítései:
1. A mindentudó interneten nincs nyoma annak a román média által bedobott információnak, miszerint Lelbach a Werder Bremen egyik részvényese lenne.
2. A CFR vezetése, bár a tőkeinjekciót elismeri, tagadja, hogy Lelbach lenne a befektető, továbbra is ragaszkodva Marian Băgăcean személyéhez. A sajtó legfrissebb verziója az ügyben, hogy Băgăcean a berlini vadkapitalista hiéna (copyright by KEG) könyvelője, ergo strómanja lenne.
3. Egy saját elmélet: eddig azt hittem, hogy Lelbach a Korábbi Tulajdonos, Aki Most Csak Szurkolónak Nevezi Magát közismerten erős német kapcsolatrendszerén keresztül került képbe. Mivel azonban Lelbach erősen érdekelt az energiaiparban, a klub jelenlegi mezszponzora pedig az energiakereskedelemben utazó Enex, amelynek egyik tulajdonosa Péter Pál, talán nem túl merész feltételezés, hogy a berlini fickót a klub azon részvényesei (Ştefan Gadola, Péter Pál és Ioan Socea, fejenként 9-9 %) hozták ide, aki az Energobit tulajdonosai voltak.
51 hozzászólás @ A titokzatos cukrosbácsi: Abris Lelbach
Pingback: A titokzatos cukrosbácsi: Abris Lelbach | Zongoracipelő
Ez a postdami projekt miskuláció nem hangzik túl bíztatónak. Gondoljunk csak bele, jövőre szerepelhetünk az európai porondon, a keret többnyire minőségi és viszonylag fiatal anyagból áll. Tekintve a román bajnokság erőviszonyait, nem nagy kunszt felturbózni a csapatot, 2-3 millió euróval tuti bajnokesélyesek lennénk. Utána BL, felfuttatott játékosok eladása, tehát a bevételek még mindig jóval meghaladnák a befektetést, és Urziceni vagy Galac mintájára, ha a befektető kiseggel minden elveszett. Persze ez a legsötétebb forgatókönyv, de hirtelenjéből, én nem látom miért volna egy németországi milliomos akinek semmi helyi kötöttsége vagy érdekeltsége nincs annyira érdekelt a csapatunkban.
Persze még ilyen esetekben is a legrosszabb forgatókönyvek kerülnek elő. Amúgy egy vadkapitalista azért kicsit másképp gondolkodik. Ha befektet 6-7-8 millió eurót, fizeti a játékosokat, fenntartja a klubot, stb. akkor miért venne ki 20-25 milliót, nem olyan nagy nyereséggel? Még egy kis befektetéssel minden évben szert lehet tenni ilyen hatalmas bevételekre, mert ebben a bajnokságban mostmár nem lenne nehéz bajnokságot nyerni. Sőt, a BL-ben megjárt, és esetleg bizonyított játékosok nem 5-600 ezer euróért mennek el, mint most, akik csak egy kupagyőzelmet és egy alsóházat tudtak felmutatni. Azért lehetnénk egy kicsit optimistábbak tekintve, hogy 4 éve nem volt ennyire stabil pénzügyi helyzete a klubnak, mint most, ekkora pénzeket pedig ki tudja mikor tettek be utoljára.
Megmondom őszintén meguntam ezt a tulajdonosi háttérrel való foglalatosságot. Meg, hogy honnan jön a pénz, meg kinek a pénze! Tulajok és áltulajok, ki kinek a strómanja, ki és mi hogy függ össze kivel és mivel? Hírek és álhírek!
Futottunk egy, közülünk kevesen remélt, alapszakaszt, mehetünk az érmes helyekért, az alapcélkitűzés teljesítve! Van egy elfogadható csapatunk, van szakma, van egy jól teljesítő vezetés, van jóban-rosszban kitartó közönség! És az elmúlt két évet is viszonylag jól megúsztuk és nem süllyedtünk olyan mélyre, mint a lentiek!
Minek terheljük az agyunkat kibogozhatatlan dolgokkal, mikor nyakunkon a nyáj elleni összecsapás?
De nyilvánvaló, hogy én sem tudom magamat teljesen függetleníteni a dolgoktól, ha már ennyire megszerettem a csapatot és ez ügyben csak az a véleményem, hogy akkora keverőgépet, mint Árpi úr keveset hord a hátán a föld…! Addig lesz KVSC, míg Árpi úr le nem ereszt, mint egy régi sezlonrugó, hanem mozgat mindent a háttérből, mint egy igazi mozgatórúgó…!
nekünk se a kedvenc témánk, de mivel a profi sportban az eredményesség nagyban függ a klub gazdasági helyzetétől és a tulajdonos szándékaitól, úgy éreztük, erről is kell írnunk
Mostmár a találgatások azért kezdenek eléggé konkrétumokká változni, 5 millió euró azért nem jön elő csak úgy a semmiből, bárki bárkinek a strómanja. Remélhetőleg hamarosan lesz sajtótájékoztató ezzel kapcsolatban, és okosabbak leszünk.
egy sajtáj nem jelent semmit, Árpi 3 éve jelentette be, hogy kiszáll, a cég papírjain mégis a mai napig az ő nevén van a klub 62 százaléka, Majd a ha a cégbíróságon bejgyzik a tulajdonosváltást, akkor elhiszem
Remélhetőleg hamarosan meg is történnek a hasonló dolgok. Amúgy Muresan mire fel hangoztatja folyton, hogy akár BL-ben is játszhatunk jövőre, más a helyzet mint a dinamonál, és a TAS-hoz is fordul a klub más esetben? Mert tekintve az UEFA konkrét szabályát, nem tudom milyen kiskapu lehetne. Levegőbe beszélésnek, vagy szurkoló-vonzásnak azért fura lenne minden nap hangoztatni ennyire határozottan ugyanezt.
Bocsánat! Nem Veletek van bajom, gondolom, ezt tudjátok! Bmiky, mint józan és normális ember felveti, hogy „az eredményesség nagyban függ… …tulajdonos szándékaitól”! Ugyanakkor ember nem tudja, hogy ki a tulajdonos és mit akar! Hát ez a faramuciság egy nagy baromság és erre untam rá! Ilyen helyzetek már Kelet-Európában is ritka helyzetek… Bár Árpi úr nem Kelet-Európa, kicsit észak, kicsit nyugat, kicsit dél, kicsit arab, kicsit amerikai és még az anyám rozsdás fagylaltgépe tudja, hogy micsoda…
ahogy én látom, a Muresan a licenckérelem leadásának határidejére játszik, ami március 31. Azt mondja, ha tartozások mélkül kérik a lincencet, kérhetik a nemzetközit is. A Dinamo tavaly még csődvédelem alatt adta be, csak nyáron valamikor rendezte a tartozásait
Oké, viszont az UEFA nem úgy működik, hogy bezzeg a másik csapat, hanem azt mondja a szabályuk, hogy akkor indulhat egy csapat a nemzetközi porondon, ha a megelőző 12 hónapban nem volt csődvédelem alatt, lincensztől és mindentől függetlenül. Lehet bármi esély, hogy kivételt tegyenek? Mert nem hinném, hogy volt erre már példa ebben az esetben.
Egyelőre a sötétben tapogatózunk,hogy honnan is jön a zsé,száz szónak is egy a vége,amivel egyet is lehet érteni,hogy Árpi úr nem hagyja egyetlen játékszerét elveszni.Talán anno ha Teszárival ha társul,most hd-ban nézhetnénk a KVSC meccseit a Digin.
Nem kötekedés képpen,de az erőviszonyokat elnézve,a Hagi féle csikó csapat ha jól megrázza magát,ellenfelet nem talál a legjobb hat között.Persze csak addig,amíg Bud meg nem találja a 2017-es góllövő cipőjét!
a Hagi féle csikócsapat az alapszakaszban csak 13 pontot szerzett a lehetságes 30-ból a másik 5 play-off csapat ellen
Mit képzeltek, hogy statisztikákat és érveket mertek az igazsággal szembe állítani még ti is! 😀
Nem volt rá szükségük 🙂 így is elsők lettek.Most fognak csak szárnyalni igazából! De Hagi van olyan mamlasz,hogy állandóan Jiji kezére játszon.Minden esetre szép focit játszanak rutin nélkül is.
Én nem így látom, szerintem a Hagi féle csikócsapat csúnyán be fogja bukni ezt az első helyet.
És ezt ő is tudja, különben nem rinyált volna az utolsó meccs után, hogy hiába dolgoztak eddig, mert megfelezik a pontokat. (Mellesleg a román foci szintjéhez képest rengeteget kap mindenki a tv jogdíjakból, úgyhogy ha fizetnek, és ezért cserébe felfrissített konkurenciát akarnak, az eléggé jogos, nem rinyálhat senki, hogy hiába dolgozik).
Sőt, ez azoknak a csapatoknak kifejezetten jó rendszer, akik európai porondon szerepelnek, mert el lehet bohóckodni az alapszakaszt (lsd. Astra), és még így is lehet bajnokságot nyerni. Az, hogy egy csapat nem eléggé erős ahhoz, hogy akár bejusson egy csoportkörbe, legyen az ő bajuk. Bajnokságban lehet tovább rinyálni és győzködni mindenkit, hogy ők a legjobbak.
Az Astra az utóbbi 8 meccsét zsinórban megnyerte. Hát ezt nevezem bohóckodásnak:)
„Csak akkor nem bohóckdodja el az Astra a meccseit ha a végén bekerűl a playoffba de akkor sem feltétlenűl. Ahhoz kell a többi csapat balfaszkodása ha elmafláskodják azzal hogy nem veszik őket komolyan. Európai porondon meg főleg..”
Szerintem nagyon egységesek,Coman szerződés hosszabbítása is ezt bizonyítja.Az Asztrát magasztalja mindenki,de ha Budescu faképnél hagyja Sumit,fabatkát sem fog érni az a csapat,aminek nagy a valószínűsége.A Steaua megerősödve,Alibec és Gnohere vezényletével sokkal többre lesz képes mint az Astra.A Dinamó még mindig kakukktojás ebben a rájátszásban,úgyhogy a bajnoki cím az erőviszonyokat figyelembe véve a CFR,Viitorul és a Csillag között fog eldőlni,szerintem.
Különben a playoff rendszer több meccset jelent. Így nem tudom mennyire előnyös a több fronton harcoló csapatoknak..
2-vel több meccs, mint egy klasszikus 18 csapatos bajnokság, az nem olyan sok.
Az Astra novemberig tényleg elbohóckodta a bajnokságot, azóta kaptak észbe.
Miért beszélünk klasszikus 18 csapatos bajnokságról?
14 csapat van. Vagyis 26 meccs helyett 36 meccset kell a bajnokságban lejátszani a mi esetünkben.Ha jól tévedek..
mert a 14 csapatos rendszerben pont azért van rájátszás, hogy közel azonos meccsszám legyen mint a 18 csapatos bajnokságban
Értelek. 16 csapatos volt a liga. De az eredeti cél a csapatok szűkítése volt a bajnokság erősödése céljából. A playoff rendszer bevezetéséről utána kezdtek beszélni amiután már 14-re csökkenteték a csapatok számát.
Szerintem csináltak egy nagy szart. Nem csak a meccsek száma több hanem a hosszú kiszállások is megkétszereződtek.
Koperecki „U”r! Európában 7 ország kivételével van 18, vagy annál több csapat az első osztályokban! Néhányban 16, de a többségében 14 és 10 csapat között futnak az első osztályok! Tehát Romániában nem „nagy szart” csinált a szövetség, hanem követte az átlagot! A rájátszások szükségességét pedig Bmiky leírta az ezt megelőző posztok valamelyikében! A 32-38 közötti bajnoki mérkőzésszámot a futballszakma tartja szükségesnek! Itt van 6 csapat, amely kiélezett meccseket fog játszani a bajnoki címért, elviekben mind a 6 lehet még bajnok! Miért rossz ez magának? Az utazásokkal operálni a mai világban, már ne haragudjon, eléggé földhöz ragadt dolog…
Bocsánat! Nem 7 ország kivételével, hanem 7 országban!
Na most jót nevettem Takács úr! Milyen átlagot követtek? A legfontosabb európai bajnokságokban nincs playoff és 18 csapat van vagy több!
Most akkor Andora vagy Luxembourg lenne az átlag? Ne legyen már nevetséges!
Csak mondom hogy évekig jól működött a 18 csapatos bajnokság nálunk. És Temesvár -Jászvásár több mint 600 km. Temesvár- Konstanca több mint 700.
Hova a francba akarsz 16-18 csapatot? Nem látod hogy Medgyes, Voluntari, Botosani féle csapatoknál ugyanazok az arcok forognak körbe-körbe? Edzők, játékosok egyaránt. Drámaian elfogytak a fotbalisták, az első és másodosztály közötti szakadék annyira megnőtt, hogy egy másodosztályból jött játékos jóformán kerettagságig ha viszi. Jó ez a playoff-rendszer, legalább felkavarta az állóvizet. A jelenlegi viszonyok között egy 18 csapatosra duzzasztott 1. liga még vagy 2 ilfovi vagy bukaresti csapatot jelentene. Te mit néznél inkább, +2 Steaua-CFR-t, Steaua-Dinamo-t, vagy egy csodálatos CFR-Juventus Colentina-t, esetleg egy CFR-Afumati-ot?
Ezert jo a pingvineknek, 50 km-nel nem kell soha sem messzebb utazni, illetve az idegenbeli meccsek is otthon vannak, sokan feltve falujukat az intelligencajukrol elhiresult „egyetemistaktol”.
Nincs igaza, Koperecki.
A következő országoknak van 18-20 csapata: Anglia, Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Németország, Hollandia, Törökország. Lát összefüggést a 18-20 csapatos bajnokság és az országok területe, és lakossága, esetleg vásárlóereje között?
Hogy gondolja kedves Koperecki, hogy egy olyan országban, ahol minden évben van 1-2 klub amely ellen csődeljárás indul el tud tartani 18-20 csapatot? Miből? Honnan? Netalán jobban szeretné, ha a Steauan kívül mindenki ellen csődeljárás indulna a Liga1-ből? 😀 Vicces lenne. Bár lehet, hogy ha felvinnénk a Liga 1 csapatszámát mondjuk 35-re, akkor az ,,U” is lehetne Liga1-es. Egy évig mondjuk…
Koperecki „U”r! Tudja maga, hány tagországa van az UEFA-nak? 55! És ezek többségében 12-14 csapat van az első osztályban! (Luxemburgban is 14!) Ha nem is matematikai átlagban, de számosságban az általános a 12-14 csapat! (Andorra 8, Belgium 16, a matematikai átlag: 12!)
Miért kell magának mindig kötözködni? Néhányan megpróbáljuk magát komolyan venni, mint pl. Pálfi úr is, de maga mindig elrontja a renoméját!!
Takács úr, hagyjon maga engem Andorával meg Luxemburggal! Hol érdekel engem? Beszéljen Bundesligáról, Spanyol- Olasz- Angol-Holland-Francia bajnokságokról!
Románia lakossága meg területe miatt is a 14 csapat nevetséges.
Koperecki úr, ezt alá tudná támasztani számokkal is?
Ez a ,,melyik ország hány csapatos bajnokságot tart szükségesnek” kérdéskör jóval komplexebb a szar/nemszar megállapításoknál.
Nyilván minden ország labdarúgószövetsége törekszik arra, hogy minél több fordulót játszanak a csapatok. Ennek kettős oka van.
1. Bevételmaximalizálás.
A közvetítési jogok, tévés díjak megszerzése nagyon fontos szempont minden szövetségnél. Értelemszerűen 36-38 hétvégéért több pénzt lehet elkérni a tévétársaságoktól, mint 18-24-ért. Ezért volt az évtizedekig (egészen 2000-ig) az, hogy a skótok, ahol csak 10 csapat volt az elsőosztályban, 4x is játszottak egymással, pedig ott le lehetett volna zavarni 18 hét alatt a bajnokságot (Ausztria most is ezt a mintát követi). Aztán rájöttek, hogy a bajnokság vonzereje a két állandó bajnokaspiráns (Celtic és Rangers) miatt csökkent és kettővel növelték az elsőosztályú csapatok számát(20%), és ezzel párhuzamosan a meccsszámot is növelték 38-ra.
2. Színvonal fejlesztés
A legtöbb bajnokságban túlnyomó többségben olyanok játszanak akik az adott ország polgárai, így potenciális válogatottak. Ezek a potenciális válogatottak folyamatos fejlődést igényelnek, amelyhez viszont játékidő szükségeltetik. Nem véletlen az sem, hogy Anglia másodosztálya a Championship 24 csapatos ami 46 (!!) fordulót jelent, és erre jön még rá a Ligakupa és az FA kupa, ami egy menetelő csapatnak akár 60 meccset is jelenthet egy 9 hónapos periódusban. Ezzel egyrészt a tévés díjak miatt extra pénhez jutnak, másrészt a nagy terhelés a legjobbakat választja ki (erőnlétileg és mentálisan), olyan csapatokat, olyan kereteket és olyan edzőket amelyeknek és akiknek helye lehet a világ egyik (ha nem A) legjobb bajnokságában.
Szóval ezzel a ,,szar” jelzővel csak óvatosan
Ja ja, bevételmaximalizálás egy chiajna- voluntari meccs valszín nem hoz annyi bevételt hogy a játékosok tusolása után kifizessék a vízszámlát!
Pont azért lett volna jó a hagyományos 18 csapatos rendszer ami évekig működött mert így legalább tv jogokból biztosítva lett volna pár csapat költségvetése.
Üres stadionok, pénzmosásra kitalált falusi csapatok, megszűnt hagyományklubbok ! Ez nem szar, ez már fos!
Amúgy az U is a 14 csapatos baromság miatt esett ki anno az elsöosztályból.
Azert estek ki, mert az uzsoras lelepett a penzzel, es sz*rok voltak…
A befektető kivette a pénzét, az U emiatt egy gyenge csapattá vált, és emiatt kiestek. Ehhez a 14 csapatos bajnokságnak semmi köze.
Jaj ne fárasszon! Hogy a viharban ne lett volna amikor a 14-15-ös szezonban 6 csapat esett ki. A 15. helyezéssel estünk volna ki ha ezt a fost nem vezetik be!
Lerajzolni nem tudom!
Tovább is megyek. Abból a 6 csapatból aki akkor kiesett 5 megszűnt vagy alsóbb ligákban van. Mindegyik valamilyen módon hagyománycsapatnak számított!
Te lényegében speciális státuszt szeretnél a „hagyománycsapatoknak”, most már értem én, ennek semmi köze hogy 14-16-18 csapat van a bajnokságban. Elsőre igazat adok, én is jobban szeretnék Poli-UTA, Rapid-Petrolul párosításokat látni a TV-ben, mind a mindennek legaljaként kezelt Chiajna-Voluntari-t. De ezeknek a csapatoknak a bajaihoz semmi köze nem volt a ligának, egyszerűen ide vezet az ha komolytalan befektetők és gyanus alakok férkőznek be egy klubba. Te hogy szeretnéd, alapból törölni minden gebaszt és adósságot, mert van múlt, hagyomány? Akkor hova tűnik a sportértéke az egésznek? 14-15 szezonnal rinyálni pont olyan mint amit Hagi csinált most, tudtátok kezdettől fogva hogy 6 csapat fog kiesni, miért nem igazoltatok jobban, többet? A történelmet a jelen időben is lehet írni, ezt nem fogadjátok ti, az „U”-sok el. Csak figyelmen kívül hagyjátok azt hogy a fociközönség nagyon hamar felejt, fogadok veled, hogy a jelenlegi fotbal szurkerek többségében az Universitatea egy bukdácsoló csapatként van elkönyvelve, aki nem igazán volt sikeres soha a közelmúltban.
Tényleg kiesett hat csapat. 12 viszont bentmaradt. Az U miért nem volt köztük?
Anglia, Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Németország, Hollandia, Törökország – ezeknek az országoknak 18-20 csapatos a bajnoksága, lakosságszámuk (Hollandia kivételével) mindegyiknek külön-külön legalább 3-szor akkora, mint Romániáé! De nem csak ez az egy szempont létezik, hanem például a gazdasági potenciál, az eltartóképesség stb. Ezekkel az országokkal akarja maga összehasonlítani Romániát és a maradék 40 valahány országot!?
A futballszervezés (így a bajnokságok rendezése is) eléggé racionális dolog, itt nincs helye a demagógiának, a vágyálmoknak és a szűklátókörűségnek például, amit maga képvisel mostani hozzászólásaiban Koperecki „U”r!
De most már, ha szabad kérnem, hagyjuk a témát. Készüljünk a hétvégi meccseinkre, magának irány valamelyik falu, vagy kisváros, a KVSC meg megy a fővárosba…:)
Ezek szerint a hollandok tudhatnak valamit:)
Nyilván az már nem érdekes hogy hányszor nagyobb területileg meg lakosságszámban Románia Luxemburghoz vagy akar Belgium vagy Ausztriához képest:)
Imádom ahogy érvel Takács úr!
Na mind1, látom felháborodást okozott hogy szarnak találtam nem magát a rájátszási rendszert hanem a bevezetését a román bajnokságban. Egy hogy elég indokolatlanul mert a foci nem javúlt vele hanem ilyen gyenge még sose volt
Na, még egyszer! És hányszor kisebb Románia, Oroszországnál területileg és „lakosságilag” is? És lásson csodát: 16 csapatos ott is az első osztály! Tehát ehhez az országhoz képest Románia túlreprezentált! Most már lássa be: minden érve romba dőlt, „szar”-tól a „fos”-ig! Jó döcögést hétvégére, valamelyik kátyus falusi úton! És vigyázzon magára, nehogy megkapja a kanyarót! Nem venném a szívemre!:)
Désig nincs falusi kátyu. A kanyaró ellen van oltás.
Andor! A ligának és szövetségnek semmi köze nincs a Krajova megszűnéséhez . Mititelu si kétes alak de attól nem lett volna szabad törölni a Krajovát.
Másik a licenszproblémák. A TAS keresztülvágott pár döntésüket nem csak rólunk van szó, legutóbb a medgyes is visszaszerezte pontjait. Azt gondolná az ember hogy direkt módon nehezítik a csapatok életet támogatás belyett.
A 14. csapatos rendszer nem hozott semmi jót. A mostani bajnokság szörnyű. Már oda jutottunk hogy értékeljük Hagi csikóit mert másnak nem igazán van pozitívuma.
Talán a Rapid , Galac vagy Brassó is bukdácsolna még az elsőosztályban ha marad a 18 csapat a televíziós pénzekből. De kellett a hely Dragomir VoluntAri klubjának.
Meg az U is! Ahogy 3 szezont is lehúztunk kétes befektető nélkül is. Mert Pálfi úr is rosszul tudja. Walter már korábban ” kivette pénzeit” amikor átküldte az egész keretet Plojestire.
,,A ligának és szövetségnek semmi köze nincs a Krajova megszűnéséhez ” Egyetértek. Ugyanúgy, ahogy a ligának és a szüövetségnek nincs köze az U kieséséhez. Rossz csapat volt, kiesett, ennyi. Ha jobb lett volna, akkor bentmarad.
A Krajovával elég csúnyán elbántak. Mondom én aki nem voltam nagy rajongójuk. De ez fog még álmatlan éjszakát okozni Dragomirnak meg Sandunak is. Ezt maga is tudja ne játssza itt a hülyét!
Rossz csapat nem voltunk.Abban az évben lettünk kupadöntősök. Emlékeztetőül pont magukat búcsúztattuk. A bajnokságban meg Morar góljával is emgvertük magukat. Veselovski, Ceppelini, Mengolo,Calcan, Lemnaruval a keretben elég jó csapatunk volt.
A bajnokság is erősebb volt. A 14 csapatos bajnokságot semmi sem indokolta. Azóta gyengűlt amióta 6 csapatot küldtek másodosztályban ahol nincsenek tv közvetítési jogok legalább is még töredéke se annak amit a liga1-ben kapnak.
Tehát a véleményem az, hogy a liga/ szövetség direk módon( Krajova) indirekt módon ( a 14 csapatos bajnokság indokolatlan döntésével) felelôs ezért a bohóc bajnokság kialakulásáért. A válogatott se erősödött sőt a magyar válogatott is lepipálta őket.
Mert hiába ez a playoff ha megnézzük ki játssza legjobb volna teljesen megszüntetni ezt a bajnokságot.
a Mititelu-féle Craiovát a szövetség kizárta a tagjai közül, mert a klub polgári pert indított a FRF ellen
Én úgy tudom, hogy Piturca ellen indítottak polgári pert. De ez mind lényegtelen. Megszüntettek egy elég fontos elemét a román bajnokságnak és jogi alapok nélkül adtak a CSU-nak egy helyett a másodosztályban. Hogy lehet egy újonnan alapított klubbot a másodosztályban indítani? De most ezt is megmagyarázza nekünk Pálfi úr mert ő ért is hozzá!
Pingback: Kolozsvári Vasutas – Titokzatos titkok nyomában